fbpx

Oponeo przejmuje Hurtopon.pl

Polski lider w internetowej sprzedaży opon poinformował o nabyciu 50 proc. udziałów w spółce Hurtonopon.pl za łączną kwotę 1,18 mln zł.

Przed transakcją nabycia udziałów Oponeo posiadało 50% udziałów Hurtopon.pl Obecnie spółka posiada łącznie 100% udziałów Hurtopon.pl Sp. z o.o., które stanowią 100% jej kapitału zakładowego i uprawniają do 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników.

Poczatki…
Początki Oponeo.pl sięgają 1999 r. Dariusz Topolewski, obecny prezes zarządu sklepu, wspólnie z 2 kolegami założyli sieć tematycznych serwisów, z których jeden był poświęcony branży oponiarskiej. Po jakimś czasie trójka bydgoskich przyjaciół postanowiła do artykułów, poradników i zamieszczanych przez internautów opinii dorzucić możliwość zakupu opon. Efekty przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Jak wspominają w gazeta.pl, już pierwszego dnia pojawiło się kilkanaście zamówień.

Początkowo, nikt w branży nie wierzył w sukces tego przedsięwzięcia. Czołowi dostawcy przekonywali właścicieli sklepu, że kupowanie w sieci tego typu asortymentu jest skazane na porażkę. Dzisiaj wiemy już, kto miał rację. Z ostatnich danych spółki wynika, że tylko w trzech kwartałach 2013 r. jej przychody wyniosły 151 mln zł.

Magazyn Oponeo
Magazyn Oponeo

Czym jest przejmowany przez Oponeo serwis?

Hurtopon.pl jest platformą internetową przeznaczoną do hurtowego handlu oponami wszystkich typów. Celem platformy jest zrzeszanie firm branży oponiarskiej oraz umożliwienie im swobodnego handlu. Konsolidacja rynku ma w zamyśle spółki umożliwić kupującym zapoznanie się z jej ofertą. Z kolei sprzedającym da możliwość upłynnienia asortymentu bieżącego oraz zalegającego.

Hurtopon.pl pełni rolę giełdy towarowej funkcjonującej w sieci. Przychody Hurtopon.pl Sp. z o.o. w 2012 roku wyniosły 324 tys. zł.

Jak czytamy w komunikacie spółki:

Całkowite przejęcie spółki Hurtopon.pl Sp. z o.o. przez OPONEO.PL S.A. wpłynie na umocnienie pozycji Grupy OPONEO na polskim rynku hurtowej sprzedaży opon w internecie oraz pozwoli na multiplikowanie tego rozwiązania na rynkach zagranicznych.

Zostaw odpowiedź