fbpx

Oryginał van Gogha z eBaya? To już wkrótce będzie możliwe

Dom aukcyjny Sotheby’s to instytucja, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany na całym świecie Sotheby’s, pośredniczący w handlu dziełami sztuki postanowił połączyć swoje siły z innym gigantem – serwisem eBay. Co oznaczają te plany?

Według informacji do jakich dotarł Reuters, w planach jest uruchomienie aukcji na żywo z nowojorskiej siedziby Sotheby’s. Dzięki wsparciu eBaya, potencjalnie będzie mogło z niej skorzystać 145 mln aktywnych użytkowników serwisu z całego świata.

W wypowiedzi, Bruno Vinciguerra, dyrektor operacyjny Sotheby’s, jaką przytacza serwis tvn24bis, stwierdza:

Łączymy się z eBay, aby nasza oferta była dostępna dla jak najszerszej publiczności na całym świecie.

Duży potencjał do dalszych wzrostów

Rynek wymiany dzieł sztuki notuje w ostatnim czasie bardzo wysokie wzrosty. Analitycy szacują, że w najbliższych latach może rosnąć w tempie ponad 20 proc. rocznie. Dobrą ilustracją tego procesu jest podana do publicznej wiadomości informacja domu aukcyjnego Sotheby’s, zgodnie z którą w 2013 roku liczba aukcji rozstrzygniętych w internecie wzrosła o 36 proc., w porównaniu do 2012 roku.

Na mocy zawartej między oba podmiotami umowy, dom aukcyjny będzie najemcą na przeprojektowanej stronie eBaya z aukcjami dzieł sztuki.

Według agencji informacyjnej Bloomberg, wspólny projekt z nowojorskim Sotheby’s to jasny dowód na to, że eBay nie ustaje w poszukiwaniu nowych źródeł przychodów dla swojego serwisu.

Zostaw odpowiedź