fbpx

Ostre dementi Ikei: nie mamy współpracy z Amazonem!

Agencje PR-owe reprezentujące Ikeę mają pełne ręce roboty, po tym jak wszystkie światowe media ogłosiły mariaż Szwedów z Amazonem.

Okazuje się, że informacje, które opublikowaliśmy wraz z największymi światowymi portalami e-commerce okazały się przedwczesne – Ikea wcale nie współpracuje z Amazonem, a przynajmniej nie współpracuje sprzedażowo z platformą Jeffa Bezosa.

Dzisiaj wpłynęło do naszej redakcji następujące oświadczenie:

Informujemy, że w IKEA chcemy poznawać i testować nowe sposoby docierania z naszą ofertą do jeszcze większej liczby osób, tak by była ona coraz bardziej dostępna. Jednym ze sposobów jest pilotowanie i testowanie nowych metod, które pozwalają na zwiększenie dostępności naszych produktów za pośrednictwem innych platform internetowych niż nasze własne. Jednakże informacja o współpracy IKEA i platformy Amazon nie jest prawdziwa – taka współpraca nie miała miejsca. Zdajemy sobie sprawę, że produkty IKEA są dostępne na Amazonie oraz innych platformach e-commerce, jednak nie jest to działanie IKEA, a firm i sprzedawców indywidualnych nie związanych z IKEA. Dotychczas IKEA nie nawiązała współpracy z żadną zewnętrzną siecią sprzedaży internetowej.

IKEA Retail w Polsce umożliwia obecnie swoim klientom zakup mebli przez internet (poprzez stronę IKEA.pl) oraz zamówienie mebli przez telefon.

Na terenie Polski „Meble przez internet” są już dostępne we wszystkich miastach, w których obecne są sklepy stacjonarne, a także w Koszalinie, Szczecinie, Białymstoku, Zielonej Górze, Radomiu, Kielcach, Częstochowie, Rzeszowie i Bielsku-Białej.

 

Przypominamy, że Ikea zareagowała na artykuł zamieszczony na naszych stronach:

Ikea weszła do Amazona! [Ikea dementuje]

Zostaw odpowiedź