fbpx

Otto wdrożyło przelewy w czasie rzeczywistym

Gdy Niemcy pękają z dumy nad przelewami w czasie rzeczywistym Polacy spokojnie płacą Blikiem i PayU.

Wygląda na to, że Polska w pewnych aspektach wyprzedziła znacząco inne kraje zachodnie. Jednym z nich są płatności. W ubiegłym tygodniu Niemcy z grupy Otto ogłosili wielki sukces – wdrożenie przelewów realizowanych w czasie rzeczywistym. Z praktycznego punktu widzenia przeciętnego konsumenta są to błyskawiczne płatności, które w Polsce znamy od lat dzięki bogactwu naszej doliny fintechów.

Otto jest znane w Polsce ze sklepów takich jak About You czy BonPrix. Z kolei w Niemczech posiada dużo więcej marek e-commerce a także firmy świadczące usługi tego typu np. logistyczne (Hermes). Rok 2018 Otto zaczyna z zadowoleniem i przytupem ogłaszając światu, że w końcu udało im się wdrożyć przelewy w czasie rzeczywistym (nazywają je Instant lub real-time payments).

Co więcej przedstawiciele Otto w oficjalnej informacji prasowej podają, że są pionierami w dziedzinie szybkich płatności w Republice Niemieckiej. Za technologiczne wdrożenie odpowiadał Hanseatic Bank, który stworzył API umożliwiające cały skok technologiczny.

Reasumując, Niemcy dogonili Polskę.

1 komentarz

  1. Cameliavillasbali 22-01-2019

Zostaw odpowiedź