fbpx

Paczkomaty grupy Integer trafią na…Islandię

Grupa Integer wygrała przetarg, zorganizowany przez islandzką pocztę na dostawę paczkomatów. Tym samym Islandia stanie się 15-tym krajem, na którym zacznie operować polska spółka – po Wielkiej Brytanii, Estonii, Rosji, Cyprze, Arabii Saudyjskiej, Chile i Australii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Ukrainie, Polsce i Czechach.

Pierwsze zlecenie islandzkiego narodowego operatora pocztowego obejmuje dostarczenie 18 automatów. Maszyny będą funkcjonować pod marką Poczty Islandzkiej. Integer.pl w ostatnim etapie przetargu wygrał z austriacką firmą KEBA.

Polska firma chwali się, że to nie pierwszy raz, kiedy jego oferta okazała się dla zagranicznych klientów lepsza od tego, co zaproponowali Austriacy. We wrześniu 2013 roku na wymianę terminali austriackiej spółki na Paczkomaty InPost zdecydował się operator Kouzelna Almara z Czech.

Do krainy gejzerów trafią najnowsze wersje paczkomatów, które zaoferują możliwość szybszego odbierania przesyłek za pomocą kodu QR. Dzięki integracji urządzenia z mobilnymi aplikacjami oraz technologią CodeWise spółka deklaruje, że czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

Po 2 latach działalności Paczkomatów InPost w Estonii 50 proc. zakupionych przez internet towarów trafia właśnie do naszych terminali! Biorąc pod uwagę fakt, że 95 proc. populacji Islandii (najwięcej na świecie) korzysta z internetu i robi tam zakupy, to prawdopodobieństwo sukcesu Paczkomatów na tym rynku jest bardzo realne – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Plany polskiej spółki są bardzo ambitne. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty InPost mają się pojawić w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju.

W najnowszym numerze Mensis znajdziecie wywiad Krzysztofa Rdzenia z prezesem spółki Integer.pl, Rafałem Brzoską.

Zostaw odpowiedź