fbpx

PayPal Here wchodzi do Europy

PayPal Here, które jest rozwiązaniem płatniczym dla małego i średniego biznesu, wchodzi na europejski rynek. Pierwszym regionem, w którym udostępniona zostanie usługa będzie Wielka Brytania.

W niedalekiej przyszłości, możemy spodziewać się wkroczenia tego rozwiązania do kolejnych krajów starego kontynentu. Jednak ze względu na europejskie wymogi bezpieczeństwa, PayPal Here będzie wymagało potwierdzenia pinem, w przeciwieństwie do USA, gdzie wystarczy jedynie posiadać kartę.

PayPal Here umożliwia sprzedawcy dokonywanie płatności w każdym miejscu za pomocą karty kredytowej. Jest to możliwe dzięki specjalnej nakładce na smartfon, którą podłącza się do wejścia na słuchawki. To rozwiązanie ma rozszerzyć ilość transakcji bezgotówkowych. Docelowo to narzędzie ma trafić do sklepów, które jak do tej pory nie korzystają z terminali płatniczych obawiając się kosztów. Od tego momentu wystarczy, ze sprzedawca zamontuje nakładkę na smartfona oraz przeciągnie przez nią kartę, po czym kupujący wpisując pin zatwierdzi transakcję.

 

Trzeba także dodać, że PayPal Here umożliwia śledzenie transakcji, dokonywanie płatności, zarządzanie wydatkami, a nawet wystawianie faktury, czy realizowanie czeków.

 

Zostaw odpowiedź