fbpx
new-paypal-logo

PayPal mówi tak walucie Bitcoin i rozpoczyna współpracę z Gooogle Play

Na jednym z ostatnich spotkań z akcjonariuszami, John Donahoe, szef eBaya dał do zrozumienia, że w niedalekiej przyszłości kryptowaluty, zwłaszcza najpopularniejszy – Bitcoin, mogą zostać zaakceptowane jako dopuszczone przez PayPal środki płatnicze. To nie koniec rewelacji, jakie dotyczą tej najpopularniejszej w światowej sieci platformy płatności online. W wybranych krajach, korzystając z PayPal będziemy mogli zapłacic za zakupy dokonane w Google Play.

W trakcie spotkania, w bardzo entuzjastycznym tonie wypowiadał się na temat przyszłości kryptowalut. W wywpoedzi, którą cytuje serwis International Business Times, Donahoe powiedział:

Uważamy, że Bitcoin będzie odgrywać w przyszłości bardzo ważną rolę. Obecnie rozważamy możliwe scenariusze związane z rozwojem tej kryptowaluty i to jak możemy najlepiej z niej korzystać, włączyć ją do systemu PayPal. To jest kwestia, którą obecnie pilnie śledzimy.

Warto zauważyć, że w przypadku eBaya opcja płacenia za pomocą Bitcoinów to już nie tylko snucie wizji i dalekosiężnych planów, ale rzeczywistość. W ubiegłym miesiącu, serwis udostępnił taką możliwość swoim użytkownikom. Dzięki temu, zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą posługiwać się Bitcoinami jako pełnoprawnymi środkami płatniczymi.

Szef eBaya, w wywiadzie jakiego w lutym br. udzielił serwisowi Bloomberg powiedział, że do PayPala może zostać włączonych wiele cyfrowych walut, nie stwarzając w jego ocenie żadnego zagrożenia dla platformy płatności, którą reprezentuje.

Niespodziewane rewelacje na temat możliwości płacenia przez PayPal płyną z kolei ze strony Google. Jak donosi serwis tomshardware.com, wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Google Play (czyli oficjalnego sklepu dla systemu Android) wprowadzona została obsługa dodatkowej formy płatności w postaci usługi PayPal. To o tyle zaskakujące, że to jeden z najsilniejszych konkurentów płatności udostępnianych przez Google, czyli Google Wallet. Póki, liczba krajów, w których możliwa będzie taka forma płatności jest mocno ograniczona i obejmie takie kraje: Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy.

1 komentarz

  1. Karol 23-05-2014

Zostaw odpowiedź