fbpx

PayPal niedługo z miliardem dolarów i AliExpress?

PayPal ogłasza garść dobrych informacji – dwucyfrowy wzrost przychodów do poziomu miliarda dolarów oraz zaawansowane rozmowy dotyczące obecności na portalu AliExpress.

A do końca roku jeszcze daleko. Pomimo to PayPal podał dane za ostatnie 9 miesięcy działalności. Liczby wyglądają doprawdy imponująco – ciekawe czy Elon Musk żałuje że sprzedał PayPal?

  • 564 miliony użytkowników
  • 4.37 miliarda transakcji
  • Wzrost przychodów o 17.4 procenta do 1.01 miliarda dolarów

Ogólne wyniki finansowe to nie jedyna dobra informacja dla PayPala. Przyszłość spółki jawi się w bardzo dobrych barwach z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym jest nowa perspektywa ruchu mobilnego, który wygenerował tylko w trzecim kwartale 56 procent większe obroty do kwoty 26 miliardów dolarów. Mobilne płatności stanowią już 30 procent całkowitych obrotów firmy!

A to nie koniec, CEO holdingu, Dan Schulman zapowiada, że w ciągu następnego roku PayPal przekroczy granicę 100 miliardów dolarów obrotu, co jest wynikiem niezwykłym, biorąc pod uwagę, że przez ostatnią dekadę firma osiągnęła 200 miliardów dolarów obrotu. Niewątpliwie dla PayPala sprawy zaczynają przyspieszać w tempie równym rakietom Elona Muska.

Ponadto PayPal co chwilę ogłasza pozyskanie nowych partnerów, którzy wprowadzają usługi operatora do swoich sklepów. Ostatnie nabytki PayPala to między innymi Costco raz H&M. Jednak największym zwycięstwem PayPala może okazać się sukces w negocjacjach z samym AliExpress. Otwarcie chińskiego rynku znacznie urealniłoby prognozę podwojenia obrotu w ciągu raptem 12 nadchodzących miesięcy.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź