fbpx

PayPal pokazał swój unowocześniony mobilny czytnik kart kredytowych

Premiera dotyczy na razie urządzeń PayPal Here dostępnych na rynku australijskim. Gadżet komunikuje się ze smartfonami za pośrednictwem protokołu Bluetooth.

Nowa wersja mobilnego czytnika debiutuje na rynku dwa lata po premierze pierwszej generacji tego produktu. Od tamtej pory, na tym polu pojawiło się sporo konkurencyjnych urządzeń, takich jak MYOB czy Square (wspominałem o nim w tym wpisie). Jakkolwiek, tym co odróżnia urządzenie PayPal Here od konkurentów jest komunikowanie się z telefonami komórkowymi za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki temu, nie ma potrzeby fizycznego podłączania gadżetu do smartfona.

Dzięki rozwiązaniu PayPal Here jesteśmy dumni mogąc zaoferować przedstawicielom małych firm rozwiązanie, które pomoże im w sprzedaży, umożliwiając bezpieczne płatności on-line, przez telefon czy w sklepie stacjonarnym, gdziekolwiek lub kiedykolwiek robią oni interesy.

powiedział Andrew Rechtman, starszy dyrektor ds. małych i średnich przedsiębiorstw w australijskim oddziale PayPala.

Na pozostałych, światowych rynkach czytnik PayPal Here ma zadebiutować pod koniec tego roku. Niestety, w gronie tych państw raczej nie znajdzie się Polska.

Zostaw odpowiedź