fbpx

PayPal w strachu? Cinkciarz wchodzi na rynek płatności błyskawicznych z płatnościami walutowymi

Cinkciarz porozumiał się z Dotpay i eCard i pozwoli na płatności walutowe w sklepach internetowych.

Jak donosi portal finansowy Cinkciarz.pl jego nowa usługa Cinkciarz Pay została zintegrowana z usługami DotPay oraz eCard, które dostępne są w 30 tysiącach sklepów internetowych, w Polsce i nie tylko. Co więcej, będą to marki coraz lepiej rozpoznawalne poza granicami Polski.

Czy to oznacza, że PayPal może mieć kłopoty? Skala działalności największego fintechu online na świecie przeczy temu, że ktokolwiek może mu zagrozić. Warto jednak pamiętać, że DotCard został niedawno sprzedany zagranicznemu inwestorowi, który skupuje europejskie fintechy związane z e-commerce i płatnościami online.

Sprzedający fundusz na czysto zarobi ok 255 milionów złotych, a tym samym jest to najlepszy wynik w jego historii i jeden z największych na rynku polskich fintechów. Do finalizacji umowy dojdzie, gdy wyrażą na nią zgodę UOKiK oraz KNF. W dalszym ciągu największym tego transakcją na rynku jest wspomniana wcześniej sprzedaż PayU za 110 milionów euro.

Aktywacja nowej formy płatności Cinkciarz Pay jest dostępna dla sklepów współpracujących z Dotpay oraz eCard w ramach bramki płatniczej i nie wymaga dodatkowych integracji. Czy warto to zrobić?

Wg raportu Izby Gospodarki Elektronicznej blisko połowa Polaków kupujących w Internecie płaci za pomocą przelewów błyskawicznych, zaś więcej niż 1/3 za pomocą płatności mobilnych. Rynek ten w dalszym ciągu cieszy się wysokim poziomem dynamiki, jednak największym przebojem pozostaje na nim w ostatnim czasie płatność BLIK.

Zostaw odpowiedź