fbpx

PayPal, VISA, czy MasterCard w sklepach internetowych. Który z pośredników płatności jest największy w Polsce i Europie?

Ecommerce News Europe dotarł do niezwykle ciekawych danych Dataprovidera (dataprovider.com) dotyczących popularności pośredników płatności.

Statystyki dotyczą trzech globalnych firm obsługujących rozmaite formy płatności, czyli tytułowych Paypala, VISA’y oraz MasterCarda. Pierwsza jak wiadomo, specjalizuje się w pośrednictwie internetowym, dwie kolejne zaś w płatnościach kartowych offline, ale to się zmienia. Zarówno VISA, jak i MasterCard zaszły bardzo wysoko w rankingu Dataprovidera, gdyż, według tej jednostki używane są odpowiednio w 54 i 48.3 procenta sklepów internetowych w Europie. Liderem pozostaje PayPal, którym płatności można zrealizować w ponad 70 procent sklepów na terenie Europy. Ciekawostka to wysokie miejsce Bitcoina, który wg badań dostępny jest w 6 procentach wszystkich sklepów na Starym Kontynencie. To bardzo dobry wynik!

Jeśli chodzi o Polskę, to żaden kandydat z tytułowego trio nie osiągnął zawrotnego rezultatu. Z pewnością duży w tym udział PayU oraz Przelewy24. Niestety, żaden z naszych rodzimych operatorów nie został, z jakiegoś dziwnego powodu, wzięty pod uwagę. Tak czy inaczej, PayPal jest w 6 na 10 sklepach w Polsce, zaś VISA w blisko 5 na 10, a MasterCard pozostaje bardzo delikatnie w tyle za VISA (jest dostępny w 46 procentach polskich sklepów internetowych).

Zostaw odpowiedź