fbpx
payu

PayU dostępny na AliExpress – odpowiedź na Przelewy24 i Allegro?

Wet za wet – Allegro.pl wprowadziło usługę Przelewy24, zaś PayU natychmiast dogadał się z AliExpress.

10 października Allegro.pl poinformowało, że wprowadzi w niedługim czasie nową usługę płatniczą – przelewy błyskawiczne Przelewy24, obsługiwane przez PayPro. A to oznaczało jedno – PayU, które nie jest już pod jednym parasolem grupy kapitałowej razem z Allegro.pl traci monopol na swoje, jak dość powszechnie wiadomo, nietanie usługi. 26 października Przelewy24 zostały oficjalnie wprowadzone do Allegro.pl, zaś raptem 4 dni później PayU ogłosił, że dogadał się z należącym do Alibaba Group, portalem AliExpress.com.

Jak twierdzą ludzie z PayU, współpraca z AliExpress, który w Polsce ma 3 miliony unikalnych użytkowników, to dopiero początek współpracy z chińskim gigantem handlu internetowego. Mario Shiliashki, szef PayU w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce dał do zrozumienia na łamach Rzeczypospolitej, że nastąpi ciąg dalszy i firma będzie obsługiwać także inne rynki. Trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia z prężeniem muskułów i próbą ratowania swoich dochodów, które z pewnością PayU straci na rzecz Przelewy24, czy też faktycznie, operator płatności spróbuje podbić przynajmniej okoliczne rynki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na marginesie całej sprawy, należy wspomnieć, że Allegro.pl właśnie rozesłało komunikat o zmianach w ramach spółek:

2 listopada br. Allegro.pl sp. z o.o. łączy się z Grupą Allegro sp. z o.o. Wszelkie prawa i obowiązki Grupy Allegro sp. z o.o. przejdą na Allegro.pl sp. z o.o.

 

Oznacza to, że 2 listopada br. zmieni się nazwa administratora Twoich danych osobowych. Nie ulegną natomiast zmianie zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

 

W związku z tą zmianą, zaktualizujemy Regulamin Allegro i pozostałe regulaminy usług świadczonych przez Allegro.pl. Nową wersję Regulamin Allegro znajdziesz w osobnym dokumencie w tym komunikacie. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy – na czerwono.

Zostaw odpowiedź