fbpx

PayU uruchamia płatności jednym kliknięciem

O tym, że im proces zakupowy jest krótszy, tym lepiej dla sprzedawcy nie trzeba nikogo przekonywać. Lider na polskim rynku płatności elektronicznych –spółka PayU, uruchomiła dzisiaj usługę PayU Express.

Pozwala ona zrealizować płatność za zakupy internetowe za pomocą jednego kliknięcia. Dokonywanie płatności z wykorzystaniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym jest możliwe w zaledwie kilka sekund, bez konieczności logowania do systemu bankowości internetowej banku.

PayU Express nie jest niczym innym, jak powiązaniem konta PayU z rachunkiem bankowym. Na razie z usługi mogą skorzystać jedynie posiadacze rachunku w Alior Sync, który jest pierwszym bankiem w Polsce, dającym taką możliwość. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączą do niego kolejne.

Jak wygląda proces płatności z wykorzystaniem nowej oferty PayU?

Aby dokonać płatności, należy zalogować się do konta PayU, następnie kliknąć „Płacę”, a transakcja zostanie natychmiast zrealizowana. Tradycyjny e-przelew, który wymaga zwykle przeklikania co najmniej 2-3 ekranów został zatem solidnie zredukowany i uproszczony do maksimum.

Realizacja płatności jest bardzo ważnym etapem procesu zakupowego. Od łatwości jej wykonania często zależy czy transakcja zostanie sfinalizowana. Powinna być to czynność maksymalnie prosta i szybka, aby kupujący nie musiał poświęcać na nią zbyt wiele czasu. Myśląc o tym, jak sprostać oczekiwaniom zarówno kupujących, jak i sklepów, którym zależy na dostarczaniu takich właśnie wygodnych płatności, stworzyliśmy PayU Express – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA.

E-przelew to obecnie najpopularniejsza metoda płatności wykorzystywana przez polskich internautów. Korzysta z niej ponad 80 proc. płacących online. Pod tym względem nasz rynek jest wyjątkowy – w większości państw dominują płatności kartowe.

Zostaw odpowiedź