fbpx

PayU udostępniło aplikację mobilną

Obecnie, nawet jeśli e-sklep posiada stronę mobilną, to płatność zazwyczaj przebiega w tradycyjny, internetowy sposób. Operator płatnosci internetowych, wchodząca w skład Grupy Allegro spółka PayU postanowiła to zmienić.

Zgodnie z zapowiedziami nowa aplikacja ma być odpowiedzią na dotychczasowe niedogodności związane z zakupami mobilnymi.

E-commerce, czyli typowe zakupy dokonywane za pomocą komputerów czy tabletów bezpośrednio przez strony internetowe, dorobił się już pewnych standardów obsługi płatności. Przyszłością handlu internetowego jest jednak umożliwienie dokonywania takich zakupów również przez telefon. Dlatego właśnie stworzyliśmy aplikację PayU, która umożliwia wykonanie łatwej płatności na kilkucalowym ekranie telefonu za pomocą środków zgromadzonych na karcie płatniczej.

mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA. Jak dodaje:

Naszym kolejnym krokiem będzie modyfikacja najpopularniejszej obecnie metody płatności w Internecie, czyli e-przelewów (tzw. pay by linków), pod kątem ich zastosowania także w m-commerce

Aplikacja PayU jest dostępna dla iPhone’ów z systemem iOS od v.5.0 oraz telefonów z systemem Android od v. 2.3. Aby płacić mobilnie za zakupy na Allegro należy skorzystać ze strony m.allegro.pl. W przypadku zakupów w sklepach internetowych jest podobnie – wystarczy z poziomu telefonu wejść na stronę sklepu (zwykłą bądź lekką) i tam, po dokonaniu zakupu, wybrać płatność kontem PayU.

Zostaw odpowiedź