fbpx

Pierwszy kierunek Digital Design w Polsce już jest!

Polski e-commerce rośnie jak na drożdżach a wraz z nim zapotrzebowanie na zawody związane z e-marketingiem, czy też mówiąc bardziej poprawnie internetowym marketingiem realizowanym za pomocą cyfrowych narzędzi.

Stąd też nazwa digital design, czyli wzornictwo cyfrowe.

 

 

Patrząc na tempo wzrostu polskiego handlu internetowego i fakt, że teraz każdy chce sprzedawać w sieci z pewnością agencje reklamowe, szczytnie zwane kreatywnymi, mają ręce pełne roboty. Stąd też powinny one zgłaszać zapotrzebowanie na pracowników. Idąc tym tropem myślenia Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie postanowił otworzyć kierunek Digital Design – jak twierdzą sami zainteresowani, jedyny taki w Polsce. Wierzymy na słowo.

 

 

Jak widzi swoich absolwentów sama uczelnia?

„Student Digital Design to artysta w przestrzeni wirtualnej, kierunek stworzono, by wypełniał lukę pomiędzy informatykami i programistami, a pracownikami przemysłu kreatywnego, artystami i projektantami”.

 

Ponadto, studia cieszą się sporym zainteresowaniem:

„ Digital Design cieszy się dużą popularnością, rekrutacja na studia licencjackie już się zakończyła. Wszyscy zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać się na studia magisterskie, zapisy trwają do 19 września”.

 

Niestety, krakowska uczelnia nie ujawniła w jak dużej liczbie osób rzeczony nabór został zrealizowany.  

 

Zostaw odpowiedź