fbpx

Pierwszy smartfon Amazona – cz. 2

Jeff Bezos bardzo uważnie obserwuje produkty oferowane przez konkurencję. Najnowszy Fire Phone jest tego najlepszym przykładem

Oprócz wspomnianych w pierwszej części artykułu funkcjonalności, nie ulega wątpliwości, że bardzo dużo uwagi przy projektowaniu urządzenia poświęcono wbudowanemu aparatowi.

Fire Phone może się pochwalić się obecnością 13-megapikselowej matrycy, o ogniskowej f/2.0. Nie zabrakło również optycznej stabilizacji obrazu oraz fizycznego przycisku spustu migawki. Użytkownicy smartfona mog liczyć na możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wedug Amazona aparat zastosowany w smartfonie, zapewnia wyżsą jakość fotografii niż produkty bezpośrednich rywali: Samsunga Galaxy S5 oraz iPhone’a 5S. Na dowód, do materiałów prasowych dołączono to zestawienie:

Interesującą funkcją jest wyposażenie smartfona w… cztery przednie kamery, które umożliwiają pokazywanie obrazu trójwymiarowego w najlepszej perspektywie z punktu widzenia użytkownika, którego ruchy są nieustannie śledzone przez obiektywy.

Pod względem wydajności Fire Phone z czystym sumieniem możemy zaliczyć do urządzeń z wyższej półki. W środku urządzenia znajadziemy już nie najnowszy, ale wciąż zapewniający imponujące osiągi procesor Snapdragon 800. Poza tym do dypozycji nabywców będa 2 wersje sprzętu: z 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci. Całość uzupełnią 2 GB pamięci RAM oraz układ graficzny Adreno 330.

Fire Phone odstaje nieco od konkurencji pod względem pojemności baterii – to w jego przypadku ogniwo 2400 mAh, ale dzięki rozdzielczości HD , a nie Full HD nie martwiłbym się raczej o zbyt krótki czas działania…

Amazon wycenił swój najnowszy produkt na kwotę 650 dolarów, czyli około 2600 zł. Skusicie się?

Zostaw odpowiedź