fbpx
Logo Pinterest

Pinterest zamierza wprowadzić przycisk “Kup teraz”

Wzorem swoich rywali, Faceboka i Twittera, “pinezkowy portal” również zamierza udostępnić funkcjonalność, która pozwoli w prosty i szybki sposób zmonetyzować dostępną tam treść. To informacja, która powinna zainteresować niemałą grupę właścicieli serwisów e-commerce.

Jak informuje recode.net, nowa funkcjonalność może się pojawić w serwisie w ciągu kilku najbliższych miesięcy (portal powołuje się na kilka, niezależnych i anonimowych źródeł).

Nowa usługa dostępna w Pintereście ma pozwolić na szybki zakup (wraz z zapłatą) niektórych towarów, wyświetlanych na przypiętych do tablic użytkowników zdjęciach.

Obecnie 70 mln użytkowników, którzy odwiedzają miesięczne ten portal społecznościowy, używa go do współdzielenia się materiałami graficznymi przedstawiającymi najczęściej dania kulinarne, meble, elementy dekoracyjne oraz obuwie, odzież i dodatki do ubioru.

Zdaniem recode od samego początku istnienia serwisu, analitycy internetowi oczekiwali dnia w którym Pinterest ze zwykłej tablicy korkowej ze zdjęciami przekształci w platformę e-commerce, która wspomoże e-sprzedaż.

Rzecznik prasowy Pinteresta odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Nie jest jasne, czy w ramach zmian o których mowa piny reklamowe i piny umożliwiające zakup zostaną zintegrowane. Ale, jak zauważa amerykański serwis, można sobie wyobrazić scenariusz, w którym e-sprzedawcy mogą również zapłacić Pinterestowi za promowanie swoich obrazów na platformie, podobnie jak niektóre marki płacą od lat sklepom offline’owym za promowanie na półkach swoich produktów, czyniąc je bardziej widocznymi niż oferta konkurencji.

O podobnych planach Twittera pisaliśmy w tym i tym miejscu. Identyczne testy prowadzi również Facebook. Chociaż Pinterest przyłącza do gry jako ostatni spośród wspomnianej trójki, to jednak ma nad swoimi konkurentami naturalną przewagą – jego użytkownicy już teraz odwiedzają serwis z wiadomą intencją – chcą odkryć nowe, ciekawe produkty. Całkiem możliwe, że niedługo będą mieli szansę w szybki i łatwy sposób je zakupić.

Zostaw odpowiedź