fbpx
video-reklama

Planujesz reklamę video w Internecie? Postaw na mobile

Taki prosty wniosek płynie z badań przeprowadzony przez YuMe oraz IPG Media Lab, które zbierały informację o tym, jak internauci konsumują materiały video w sieci. W założeniu badanie miało zidentyfikować czynniki, które w znacznym stopniu mogą różnicować sposoby korzystania z video.

Zobaczmy co z tego wynikło.

 

 

Badanie było o tyle ciekawe, że nie dotyczyło oglądania zwykłych filmów w Internecie, ale zostało przygotowane pod kątem zachowań użytkowników, którym przeglądarka wyświetliła reklamy, właśnie w formie video. Co więcej, aby danie było bardziej smakowite, z całego badania eMarketer wybrał statystyki, które mówią wprost o zainteresowaniu kupnem po obejrzeniu reklamy. Zerknijmy na poniższy wykres.

 

 

Wynika zeń, że nic tak nie wzbudza zainteresowania kupnem, jak obejrzenie reklamy na smartfonie – przynajmniej wśród przebadanych przedstawicieli amerykańskiej populacji korzystającej z Internetu. Wysoki stopień zainteresowania zakupem wyraziło aż 64% osób oglądających reklamę na smartfonie, 56% na tablecie oraz tylko 52% na klasycznym desktopie. Przy czym w przypadku smartfonu najmniejsza była liczba osób wyrażających minimalne zainteresowanie (23%), potem mamy desktopy (34%), oraz tablety (37%).

 

Jakie wynikają z tego wnioski? Zasadniczo proste, im mniejszy ekran, tym większą uwagę skupia, tym trudniej przełączać się między okienkami i tym „posłuszniej” użytkownik konsumuje zadane mu reklamy. I jest to powoli widoczne w amerykańskich statystykach, gdzie kwartał do kwartału smartfony stopniowo wypierają desktopy i laptopy w ilości oglądanych filmów video. Według najnowszych danych tylko pomiędzy styczniem a czerwcem 2014 w USA udział smartfonów w rynku video wzrósł o 2%, z 11 do 13 punktów.


Zostaw odpowiedź