fbpx

Cztery platformy e-commerce na WordPressa

Wordpress już dawno przestał być kojarzony wyłącznie z platformą do blogowania. Dzięki licznym dodatkom, łatwo daje się przekształcić w wygodne narzędzie do prowadzenia e-sklepu.

Na jakie platformy warto zwrócić uwagę? Oto subiektywny przegląd czterech platform, które mogą wzbudzić Wasze zainteresowanie:

1. WooCommerce

e-commerce wordpress

Liczba motywów w serwisie ThemeForest: 123
Liczba dostępnych wtyczek w serwisie CodeCanyon: 165
Liczba pobrań ze strony WordPress.org: 1,5 mln
Rating WordPress.org: 4.1
Koszt: darmowa

WooCommerce to druga pod względem popularności platforma na WordPressa. Ale jednocześnie numer jeden, jeśli chodzi o liczbę dostępnych wtyczek. Dużą zaletą WooCommerce jest również silne wsparcie społeczności zgromadzonej wokół oficjalnego forum, na jakie mogą liczyć użytkownicy.

2. WP e-Commerce

sklep internetowy wordpress

Liczba motywów w serwisie ThemeForest: 13
Liczba dostępnych wtyczek w serwisie CodeCanyon: 40
Liczba pobrań ze strony WordPress.org: 2,5 mln
Rating WordPress.org: 2.8
Koszt: darmowa

WP e-Commerce to historycznie rzecz biorąc, jedna z pierwszych dostępnych na WordPressa platform. Z liczbą ponad 2,5 mln pobrań, WP e-Commerce od 5 lat pozostaje niedoścignionym liderem w obszarze rozwiązań e-commerce na WordPressa. Opinie o tej platformie są wśród jej użytkowników dość mocno spolaryzowane. Na stronie WordPress.org nie brakuje klientów, którzy przyznają platformie jedynie 1 gwiazdkę. Pod tym względem zajmuje niechlubne, pierwsze miejsce wśród zaprezentowanych tu rozwiązań. Wiele osób, które z niej korzystają skarży się na kiepskie wsparcie ze strony developera, odkąd oficjalne forum WP e-Commerce zostało przeniesione na stronę WordPress.org.

3. Jigoshop

wordpress e-commerce

Liczba motywów w serwisie ThemeForest: 6
Liczba dostępnych wtyczek w serwisie CodeCanyon: 54
Liczba pobrań ze strony WordPress.org: 0,27 mln
Rating WordPress.org: 3.9
Koszt: darmowa

Jigoshop to poprzednik platformy WooCommerce. Platforma może się pochwalić jednymi z najlepszych ocen na WordPress.org. Chociaż liczba dostępnych skórek i pluginów w serwisach ThemeForest i CodeCanyon nie jest zbyt duża, to zainteresowani znajdą całkiem duży wybór motywów na oficjalnej stronie internetowej platformy. Dostęp do wsparcia premium jest płatny i wynosi 40 dolarów/miesiąc lub 240 dolarów/rok.

4. Cart66 Lite

Liczba motywów w serwisie ThemeForest: 4
Liczba dostępnych wtyczek w serwisie CodeCanyon: 0
Liczba pobrań ze strony WordPress.org: 0,12 mln
Rating WordPress.org: 2.9
Koszt: wersja Lite- darmowa, Cart66 Cloud – 25 dolarów/miesiąc

W odróżnieniu od trzech omówionych wcześniej platform, moduł Cart66 Lite jest dostępny wyłącznie na WordPress.org i nie ma własnej, dedykowanej strony internetowej. Platforma cieszy się najmniejszym zainteresowaniem spośród omawianych tu rozwiązań.

Przy tworzeniu tego przeglądu korzystałem z materiałów zamieszczonych w serwisie practicalecommerce.com.

Zostaw odpowiedź