fbpx

Płatne wiadomości na Facebooku?

W ostatnim czasie Facebook testuje sporo nowych opcji. Głośno jest na temat kolejnych rozwiązań, za które w przyszłości użytkownicy musieliby ponosić opłaty. W Wielkiej Brytanii trwają obecnie testy dotyczące płacenia za wysłanie prywatnej wiadomości.

Musimy trochę uspokoić, ponieważ ta sprawa dotyczy tylko celebrytów. Osoby które będą chciały wysłać znanej postaci wiadomość (która trafi do niej bezpośrednio), będą musiały zapłacić pewną kwotę. Taką usługę wprowadzono w USA, gdzie pobierana jest opłata w wysokości 5,10 oraz 15 dolarów w zależności od popularności danej osoby. Na Wyspach najwięcej trzeba zapłacić za priva do Tomaa Daley’a (medalista olimpijski) oraz Michaela Rosena (pisarz).

 

Ta usługa ma pomóc w ograniczeniu spamu słanego do celebrytów. Obecnie gdy wysyłamy wiadomość, jedynie nasi znajomi oraz ich znajomi dostaną tą informacje do odpowiedniej skrzynki. Natomiast wysłana przez nas wiadomości do osoby „nieznanej”, trafia do zakładki „Inne” – często pomijanej. Gdy uiścimy opłatę, nasza informacja trafi bezpośrednio do głównej skrzynki tej osoby.

Zostaw odpowiedź