fbpx

Płatności mobilne w Biedronce – sukces? Chyba nie

Jak donosi Gazeta Wyborcza Pekao odtrąbił sukces swojego systemu płatności stworzonego głównie z myślą o klientach Biedronki.

GW napisała wręcz o biciu rekordów, podczas, gdy w praktyce liczba dziennych transakcji ledwo przekroczyła tysiąc.

 

Jak na potężną pompę informacyjną w wykonaniu Pekao trzeba jasno powiedzieć, że jest to niezwykle “umiarkowany sukces”. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę miliony właścicieli kont w banku Pekao. Do tego aplikacja od ręki ruszył na Androida oraz iOS, a od niedawna jest dostępna także na Windows Phone.

 

Chociaż różnie można oceniać ów tysiąc transakcji dziennie po 2 miesiącach od startu systemu to pewnym drogowskazem może być fakt, że cały system PeoPay ma już około 30 tysięcy klientów. I ta liczba jest już faktycznym sukcesem, jednak w zestawieniu z dzienną ilości transakcji w najpopularniejszym krajowym dyskoncie pokazuje, że de facto sukcesu nie ma.

 

Do tego dochodzą kłopoty z prywatnością. Według GW aplikacja Pekao domaga się dostu do smsów, rejestru połączeń, kamery i nazw kont. A to wszystko w celu autoryzacji transakcji.

 

Pytanie, które z pewnością rodzi się w głowach analityków Pekao, jest następujące: czy PeoPay wyjdzie kiedykolwiek ze stadium “early adopters”?

 

Zostaw odpowiedź