fbpx

Płatności online BLIK w górę jak szalone, PayU i inni mogą się bać

Płatności online BLIK w górę jak szalone, PayU i inni mogą się bać

 

Tylko w 2017 roku BLIK przeprowadził 33 miliony transakcji ( z czego 22 miliony w Internecie) i obsłużył 6 milionów użytkowników, a to oznacza, że w ciągu jednego roku nowa usługa podwoiła ilość aktywnych użytkowników. Pod koniec 2016 roku BLIK obsługiwał około 3 miliony Polaków.

To rewelacyjny wynik, jak na tak młodą platformę płatniczą. Tylko w ostatnim kwartale 2017 roku Polski Standard Płatności zarejestrował 12 milionów transakcji na platformie BLIK. Co niemniej ciekawe, aż 20 procent z nich to wypłaty z bankomatów, zaś 5 procent to płatności w terminalach. BLIK więc skutecznie uderza także w operatorów kart płatniczych. Szokująco dużo, bo 4 procent to transakcje natychmiastowych przelewów między telefonami!

W telefonach właściciele BLIKa upatrują największą nadzieję, gdyż jest to skrajnie wygodny sposób płatności podczas robienia m-zakupów. Nic więc dziwnego, że w czwartym kwartale 2017 BLIK obsłużył 8.5 miliona transakcji w Internecie, podczas gdy rok temu było to raptem 2.3 miliona. Płatności e-commerce pozostają też najdynamiczniej rozwijającym się segmentem płatności w ramach nowej usługi zaoferowanej przez największe polskie banki.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Raiffeisen Banku i Credit Agricole.

 

Zostaw odpowiedź