fbpx

Płatności PayU na ukraińskim Aukro

PayU, największy dostawca płatności online w Polsce, rozwija usługi na zagranicznych rynkach. Od lutego system PayU został udostępniony na platformie handlowej Aukro.ua, ukraińskim odpowiedniku Allegro.

Platforma handlowa Aukro.ua istnieje na Ukrainie od 2007 roku i jest największym tego typu serwisem na tamtejszym rynku. Jako część Grupy Allegro implementuje rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w branży e-commerce w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Czechach i w Rosji.

Jednym z rozwiązań, z których korzystają już właściciele e-biznesów na Ukrainie jest system płatności PayU, który ma tam duże szanse rozwoju.

 – Aukro.ua liczy obecnie ponad 2 mln zarejestrowanych użytkowników i notuje stały wzrost popularności. Każdego dnia serwis odwiedza ponad 700 tys. internautów, którzy mogą przeglądać ok. 4 miliony ofert – mówi Sergey Vatilik, dyrektor zarządzający PayU na Ukrainie.– Podłączenie płatności PayU na Aukro.ua pozwoli dalej rozwijać handel internetowy na Ukrainie i liczymy, że nowoczesne metody płatności, jakie oferujemy będą coraz częściej zastępowały gotówkę – dodaje.

PayU na Aukro.ua działa niemal na identycznych zasadach jak w Polsce na Allegro. Pewna różnica dotyczy wypłaty środków z PayU dla sprzedających. Na Allegro są one realizowane na wskazany rachunek bankowy, natomiast na Aukro.ua na rachunek zarejestrowanej wcześniej karty płatniczej. Numery kart użytkowników przechowywane są przez PayU z zachowaniem wszystkich restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa, w tym zasad międzynarodowego standardu PCI DSS.

System PayU na Aukro.ua umożliwia obecnie realizację płatności on-line za pośrednictwem takich kanałów płatności jak przelew online Privat24 z największego banku na Ukrainie, oraz karty Visa i MasterCard. Z wygodnej i szybkiej usługi mogą korzystać wszyscy kupujący, a udostępniać ją wybrani przez Aukro zaufani sprzedawcy. Dzięki temu kupujący ma pewność, że transakcja opłacana przez PayU jest bezpieczna i wiarygodna.

Na Ukrainie zarejestrowanych jest ok 5,5 tys. sklepów internetowych, a rynek e-commerce wzrasta każdego roku o kilkadziesiąt procent, podobnie jak liczba internautów (potencjalnych kupujących), których jest obecnie ponad 15 mln. PayU zamierza w związku
z tym kontynuować rozwój e-płatności na tym rynku, ściśle współpracując z Aukro.ua tak, aby oferowane rozwiązania były jak najlepiej dostosowane do potrzeb tamtejszych użytkowników.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź