fbpx

Play wspólnie z Legimi udostępni katalog e-booków za stałą miesięczną opłatą

Play, jako pierwszy na polskim rynku telekomunikacyjnym, zaoferował swoim klientom subskrypcyjny dostęp do e-książek. W ofercie, opracowanej wspólnie z e-księgarnią Legimi, wszyscy abonenci operatora zyskają możliwość dostępu do katalogu ponad 3000 e-booków za 29,90 zł miesięcznej opłaty.

Pierwszy, próbny miesiąc korzystania z usługi będzie dla abonentów bezpłatny. Legimi i Play podkreślają, że to pierwsza na polskim rynku tego typu oferta, która poza pecetami, tabletami i smartfonami, będzie dostępna również na e-czytnikach.


W ramach uruchomionej usługi, użytkownicy zyskają dostęp do e-booków nie tylko w trybie on-line, ale również off-line w aplikacjach Legimi, dostępnych na Androida, iOS, Windows 8, Windows Phone i na najnowszym modelu czytnika Onyx Boox. Co ciekawe, Play zapowiada, że użytkownicy nie zapłacą za transmisję danych w czasie pobierania e-booków.

Cała oferta wygląda bardzo korzystanie, nie sądzicie? Zwłaszcza, że dwaj konkurencyjni operatorzy – T-Mobile i Orange, pomimo tego, że również uruchomili sprzedaż e-booków, to jednak nie oferują oferty „no limit”. Póki co, Plus nie zdecydował się wejść w ten segment.

Przypomnę, że księgarnia Legimi, jako pierwsza na rynku, zaoferowała usługę „Czytaj bez limitu” ponad roku temu. Nie obyło się jednak bez falstartu. Za pierwszym podejściem, wskutek niedoprecyzowania zasad rozliczeń finansowych z częścią wydawnictw, wkrótce po jej uruchomieniu, pula dostępnych książek szybko zmniejszyła się wyłącznie do tych, wobec których nie było żadnych wątpliwości prawnych.

Za drugim razem Legimi nie popełniło już tego samego błędu, precyzyjnie ustalając z wydawcami warunki finansowe. Początkowo cennik zakładał dwa modele korzystania z usługi – 9,90 za dostęp wyłącznie na smartfonie, 19,90 za możliwość czytania na smartfonie i tablecie. Obecnie w ofercie księgarni dostępna jest wyłącznie ta druga, droższa opcja, ale jak można przeczytać na blogu rzecznika sieci Play, wkrótce cena ma zostać wyrównana do tej, jaka obowiązuje przy wspólnej ofercie z Play.

1 komentarz

  1. pajac 16-12-2013

Zostaw odpowiedź