fbpx

Pobieraczek schodzi ze sceny? Chyba nie.

Pobieraczek.pl prawdopodobnie najbardziej niechlubny portal w Polsce ogłosił, że kończy część swojej działalności. Wielokrotnie oskarżany o oszustwa, ukarany przez UOKiK na kwotę blisko 0,5 miliona złotych portal znów trafił na czołówki wszystkich polskich portali.

Historia Pobieraczka sięga 2009 roku, kiedy to rozpętała się medialna burza, a sam portal na stałe wpisał się w internetowy krajobraz Polski. Rok później UOKiK po raz pierwszy ukarał właściciela serwisu potężną grzywną  w wysokości blisko 250 tys zł

Bodaj po raz pierwszy w historii polskiego internetu właściciele pokątnych serwisów internetowych mogli przekonać się, że ich działalność także podlega polskiemu prawu, a nieczyste zagrania w regulaminach mogą doprowadzić do surowych konsekwencji.

Dwa lata później Pobieraczek dostał kolejną karę – tym razem za sposób egzekwowania opłat od swoich użytkowników. UOKiK był bezwzględny i nałożył ponad 200 tys złotych kary za zastraszanie i wprowadzanie w błąd użytkowników serwisu.

W końcu klienci, którzy pod presją zapłacili roczny abonament Pobieraczkowi postanowili złożyć zbiorowy pozew sądowy.

Chociaż wiele polskich serwisów zdążyło odtrąbić odejście Pobieraczka.pl w niebyt, to strona główna wciąż funkcjonuje, zaś domniemana informacja o zakończeniu działalności dotyczy zamknięcia usługi p2p Usenet oraz programu partnerskiego, a nie całej działalności firmy Eller Service z siedzibą w Sopocie. W oświadczeniu nie ma też mowy o zamknięciu całego serwisu bądź likwidacji domeny Pobieraczek.pl.

Jakie więc będą dalsze losy Pobieraczka.pl? Przygotujmy się na nowe odcinki już niebawem.

Zostaw odpowiedź