fbpx

Poczta Polska: Czarny Piątek nie przyjął się w Polsce

Jak wynika z informacji przekazanych przez Pocztę Polską sezon zakupów w Internecie ruszył w pełni i jest lepiej niż przed rokiem. Przynajmniej w liczbach nadanych przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Według statystyk z Barometru Świątecznego Polacy nadali o 30% przesyłek więcej niż w normalnym okresie tzn od początku lutego do końca października.

 

W analogicznym okresie ubiegłego roku wg Poczty Polskiej wzrost wyniósł 16% – połowę tegorocznego. Dopóki nie otrzymamy potwierdzenia co do wyżej wymienionych liczb można przyjąć, że ów wzrost dotyczy po prostu obrotów Poczty Polskiej.

 

Jeśli jednak zaufać statystykom Poczty Polskiej to można zauważyć w nich ciekawą wiadomość: słynny amerykański Czarny Piątek zupełnie się w Polsce nie przyjął.

 

– W piątek i kolejnych dniach nie odnotowaliśmy w Polsce zwiększonej liczby wysyłanych paczek. To oznacza, że Polacy nie poszli w ślady Amerykanów i nie wydali w sieci więcej pieniędzy niż zwykle – mówi Marek Cynowski, Pełnomocnik Poczty Polskiej ds. eCommerce.

 

Zostaw odpowiedź