Poczta Polska na święta: plus 30% i doręczenia w niedzielę

Poczta Polska rozpoczęła sezon świąteczny z rozmachem – w ostatnim tygodniu listopada (24-30) doręczyła 130% standardowej normy (od lutego do października). A to już oznacza jedno – żniwa w handlu internetowym się rozpoczęły.

Ponadto, Poczta Polska zapowiedziała nieprzerwane doręczenia w soboty i niedzielę aż do samych świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Naturalnie, PP w pierwszej kolejności gwarantuje niedzielne doręczenia przede wszystkim w dużych miastach. Stąd też zaopatrzyła się w nowy tabor samochodowy. Od stycznia 2013 roku Poczta wymieniła blisko 2,2 tys. pojazdów. W tym roku wprowadziła 600 nowych aut z trzech tysięcy jakie wymieni do końca 2015. Skąd ta pewność pocztowców? Tak im podpowiadają badania:

 

„W ostatnich badaniach Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia do zamiaru zakupu prezentów przez internet przymierza się aż 80 procent respondentów, a 70 proc badanych wybierze Pocztę Polską jako doręczyciela paczek z prezentami.”

 

Jeśli zaś wrócimy na chwilę do Barometru Świątecznego Poczty Polskiej to i tutaj pocztowcy mają do wtrącenia kilka ciekawych zdań:

 

– Z naszych obserwacji wynika, że teraz paczki wysyłają klienci, którzy dokładnie i z wyprzedzeniem zaplanowali zakupy. Szczyt paczkowy dopiero przed nami. W następnym tygodniu wskazań Barometru sprawdzimy, jak Polacy skorzystali z dnia darmowej dostawy. W tym roku wzięło w nim udział aż 2550 sklepów. – mówi Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP Poczty Polskiej.

 

Co więcej 80% przebadanych na zlecenie PP respondentów twierdzi, że chętnie chodzi do sklepów stacjonarnych w celu przymiarki produktów, a następnie kupuje je w sieci – efekt ROPO jak się patrzy.

 

„Ten trend, jak i niemal identyczne wskazania Barometru dla drugiego tygodnia w roku bieżącym i ubiegłym może oznaczać, że Polacy swoje przedświąteczne decyzje zakupowe podejmują planowo i z rozmysłem. Rozkładając je, aby zdążyć na Święta, rozsądnie w czasie.”

 

Ciekawa uwaga – Poczta Polska zdaje się śledzić polski e-commerce bardzo uważnie. I to się chwali!

Zostaw odpowiedź