fbpx

Poczta Polska – nowy cennik, nowe usługi – reanimacja czy reaktywacja?

Poczta Polska się zmienia i mierzy wysoko, bo w przesyłki kurierskie. Jak głosi plan rozwoju PP na najbliższe lata – pierwsza piątka firm kurierskich to cel całkowicie realny. Poza tym, Poczta odnajduje się coraz lepiej w XXI wieku i wprowadza przesyłkę hybrydową.

Przyznam szczerze, że to informacja do pewnego stopnia zaskakująca, ale miło. Przesyłka hybrydowa to świetny sposób na masową korespondencję papierową, ale bez papieru. Przynajmnniej w siedzibie firmy. Wystarczy przesłać masową korespondencję w formie elektronicznej do Poczty Polskiej. Następnie operator wydrukuje i zapakuje oraz dostarczy przesyłki pod wskazane adresy. Znakomite rozwiązanie!

Warunkiem jest nadanie jednorazowo minimum 5 tysięcy przesyłek. Dla większych firm i urzędów to zapewne żaden problem. Poczta zapewnia, że cały elektroniczny obieg dokumentów jest należycie zabezpieczony przed wykradzeniem lub zniszczeniem.

 

Po wielu latach męczarni milionów Polaków z Pocztą Polską oraz przylgnięcia do niej łatki nieudolnego molocha monopolisty dobrze jest zobaczyć wyraźne objawy dynamiki w tej spółce. Warto przypomnieć, że wiele lat temu praca w poczcie była wyróżnieniem i formą służby; i to dosłownie, gdyż listonosze obowiązkowo przywdziewali mundury. A sam zawód listonosza darzony był wielką estymą i zaufaniem społecznym. Nic dziwnego, wszak instytucja poczty ma swoje korzenie w tradycji wojskowej.

 

Dobrze byłoby znów zobaczyć nieco dumnej polskiej tradycji pocztowej w nowoczesnym wydaniu. Warto też przypomnieć, że tradycja Poczty Polskiej sięga XVI wieku.

 

Przyznacie też, że nowy cennik Poczty Polskiej wygląda obiecująco. Dodajmy do tego, że przedstawione ceny są (według uzyskanych przez nas informacji) cenami brutto, a jedynym ograniczeniem przesyłki są jej gabaryty – niezależne od wagi paczki.

Dodatkowo w nowej ofercie usług pocztowych znaleźć można przesyłki “Pocztex Ekspres 24” gwarantujące doręczenie przesyłki na następny dzień i godzinę 8:00, 9:00, 12:00 lub inną precyzyjnie wybraną przez zleceniodawcę.

nowy-cennik-poczta

Zostaw odpowiedź