fbpx

Poczta Polska: usługi kurierskie o 70 proc. w górę – najlepszy wynik w historii

Wzrost liczby obsługiwanych przesyłek o blisko 70 proc. – takie wyniki sprzedaży w styczniu tego roku w porównaniu do stycznia 2012 r. zanotował Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej.

To najlepszy wynik w historii świadczenia tej usługi. W całym 2012 roku Pocztex dostarczył blisko 7 proc. więcej przesyłek niż rok wcześniej. Powód? Pozytywna reakcja rynku na zmiany w ofercie – obniżki cen i usługi dodane, które Poczta wprowadziła jesienią 2012.

– Obserwujemy, że wśród nowych klientów są takie firmy, które zrezygnowały z usług innych dostawców i podpisały umowę z nami. Ponad połowa z nich to sklepy internetowe – zaznacza Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej. – Poczta Polska nie tylko zahamowała tendencję spadkową w usługach kurierskich, utrzymującą się od 2009 roku to również zanotowała znaczny wzrost – dodaje Sławomir Żurawski.

 

Najlepszy czwarty kwartał w całej historii usługi Pocztex

Jeśli chodzi o liczbę przesyłek nadanych za pośrednictwem Pocztexu, to wyniki osiągnięte w czwartym kwartale ub. roku były o ponad jedną trzecią lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2011. Był to też najlepszy czwarty kwartał w całej historii usługi, czyli od 1997 roku. Magnesem w nowym Pocztexie jest cena, terminowość i wysoki standard obsługi. Poczta Polska w ubiegłym roku znacząco obniżyła stawki za usługi kurierskie.

– To jeden ze sposobów odzyskiwania rynku. My cen nie zamierzamy podwyższać, w przeciwieństwie do innych firm. Prognozujemy, że w tym roku część firm kurierskich po latach obniżania cen w końcu je podniesie. Chodzi o zwiększenie dochodowości. Obecnie operatorzy dostarczają coraz więcej przesyłek niskomarżowych, generowanych przez rynek e-commerce – podkreśla Sławomir Żurawski.

 

Sms lub e-mail o nadaniu przesyłki

Pocztex ma konkurencyjne ceny oraz gwarantowaną (blisko 100 proc.) terminowość. Ponadto w ramach usługi, klienci mogą korzystać z dodatkowych rozwiązań, jak np. ubezpieczenie w cenie do 1000 zł czy powiadomienie odbiorcy SMS-em lub e-mailem o nadaniu przesyłki. Jako jedyny duży dostawca logistyczny w Polsce, Pocztex oferuje w miastach do 100 tysięcy mieszkańców dostarczenie przesyłki do godziny 8 rano. Atutem Pocztexu jest również możliwość szybkiej wypłaty kwoty pobrania za doręczony do klienta towar do trzech dni (średni czas dla rynku to około sześć dni).

Zostaw odpowiedź