fbpx

Poczta Polska nie zwalnia tempa zmian. Wczoraj ruszył serwis Envelo.pl

Dzięki nowej platformie internetowej, nasz narodowy operator pocztowy umożliwi zakup i wydruk znaczków pocztowych oraz wysyłkę kartek i listów, które zostaną dostarczone w formie fizycznych wydruków do adresatów.

Nowe usługi są ukłonem zwłaszcza w stronę młodszych klientów, którzy oczekują od Poczty Polskiej, że większość spraw związanych z usługami masowymi będą mogli załatwiać przez internet. Platforma Envelo ma im to umożliwić .

Chciałoby się powiedzieć „lepiej późno, niż wcale”. Poczta Polska, którą przez długie lata trudno było uznać za firmę dotrzymującą kroku rynkowym trendom, dostrzega w końcu potrzebę zmian i w ostatnim czasie poszerza ofertę, wychodząc naprzeciw potrzebom e-klientów. Jakiś czas temu wspominałem w kontekście Poczty o ofercie przedpłaconych pakietów pocztowych, tymczasem od wczoraj działa również platforma envelo.pl

Trendy rynkowe są nieubłagane. Chcemy iść w kierunku, którego oczekują od nas nasi klienci – podkreśla Jerzy Jóźkowiak, Prezes Poczty Polskiej. – Budujemy silną grupę pocztowo – finansowo – logistyczną, w której e-usługi staną się jednym z filarów rozwoju. Jako lider usług pocztowych w tej części Europy i jedna z największych polskich firm, mamy do tego wszelkie potrzebne narzędzia – dodaje Jerzy Jóźkowiak.

W ramach nowej platformy dostępne staną się trzy usługi:

Neoznaczek – czyli znaczek pocztowy w wersji 2.0 – po zakupieniu odpowiedniego nominału w sieci, będziemy mogli go wydrukować na papierze, samoprzylepnej etykiecie lub wprost na kopercie. Znaczek pobierzemy ze strony internetowej lub w postaci załącznika do otrzymanego e-maila. Zabezpieczeniem będzie specjalny kod data matrix.

Neolist – o ile list z neoznaczkiem będziemy zmuszeni samodzielnie wrzucić do skrzynki, o tyle w przypadku neolistu, możemy całą operację od początku do końca wykonać w internecie. Neolist to odpowiednik tradycyjnego listu, ale przygotowany na platformie envelo. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy wpisać treść listu lub dołączyć plik PDF, dodać dane odbiorcy i wybrać standard ekonomiczny lub priorytetowy. Listonosz dostarczy neolist bezpośrednio do skrzynki pocztowej wskazanej osoby, firmy lub urzędu. Poczta informuje, że niebawem doda nową funkcjonalność tego produktu – doręczanie w formie listu poleconego.

Neokartka – jak sugeruje sama nazwa jest to kartka pocztowa przygotowywana w postaci elektronicznej, która dostarczana jest następnie w tradycyjnej formie. Możemy ją wysłać również dzięki darmowej aplikacji na smartfony. Użytkownik zyskuje opcję wysyłki samodzielnie wykonanej fotografii lub skorzystania z galerii zdjęć.

Muszę osobiście przyznać, że nowa oferta Poczty Polskiej robi wrażenie. Diabeł tkwi jednak, jak zawsze w szczegółach. Kluczowa dla powodzenia całego projektu okaże się zapewne funkcjonalność platformy envelo, stabilność jej działania oraz szybkość dostarczania neolistów i neokartek.

Zostaw odpowiedź