fbpx

Poczta przebija InPost? Allegro Pocztex Kurier 48 za 9,90zł

Zamieszanie wokół nowych umów logistycznych największego portalu e-commerce w Polsce trwa.

Allegro.pl nie pozwala nam o sobie zapomnieć nawet na chwilę. Ledwo wystartował program Smart, a już Poczta Polska ogłosiła, że na rozpoczęcie najgorętszego sezonu w handlu internetowym rusza z nową usługą logistyczną skierowaną wyłącznie do klientów i sprzedawców Allegro.

Chodzi u to nowy sposób dostawy nazwany „Allegro Pocztex Kurier 48” z dostawą pod konkretny adres w cenie 9,90zł brutto przy płatności przelewem lub 12,46zł brutto przy płatności za pobraniem. Cena obejmuje przesyłki do 30 kilogramów. Istotne są także gabaryty, w ramach których Poczta nie pożałowała parametrów – maksymalna suma trzech boków przesyłki może sięgać 250cm, zaś najdłuższy bok może mieć 150cm. Oznacza to, że tani kurier od Poczty faktycznie może objąć swoim zasięgiem znaczącą grupę zamówień.

Dodatkowo w cenie Poczta oferuje ubezpieczenie w wysokości 1000zł zaś za pobranie można zapłacić kartą. W przypadku, gdy kurier nie zastanie odbiorcy w domu, odwozi przesyłkę do najbliższej placówki pocztowej. Tam czeka ona na odbiór dodatkowe 7 dni.

Wybrane usługi Poczty Polskiej uczestniczą także w programie Smart. Przesyłki będzie można odbierać w sieci placówek „Odbiór w Punkcie” Poczty Polskiej: w placówkach pocztowych, stacjach paliw Orlen, kioskach RUCH i w sklepach Żabka/Freshmarket. W ramach abonamentu Allegro Smart!, Klienci będą też mieli możliwość darmowych zwrotów do sprzedawców na Allegro.

Poczta Polska szczególnie mocny nacisk kładzie na usługę „Odbiór w Punkcie” ponieważ jest to najdynamiczniej rozwijająca się metoda dostaw. Klient ma możliwość odebrania przesyłki w wybranym przez siebie miejscu i o dogodnej dla siebie porze. W stosunku do roku ubiegłego wolumen przesyłek dostarczanych do punktów odbioru wzrósł o ponad 40 procent.

Zostaw odpowiedź