fbpx
Paczkomat-InPost

Pół miliarda złotych w grze – Rafał Brzoska sprzedaje Integer.pl S.A. oraz InPost S.A.

Ledwo dział prasowy obu spółek poinformował o popadnięciu w kłopoty finansowe, a już ktoś rzucił koło ratunkowe tonącemu powoli okrętowi, który jeszcze dwa lata był chlubą polskiego rynku pocztowego. Na ten moment, zarówno Integer.pl S.A. jak i InPost S.A. zawijają z burzliwego morza giełdowego do bezpiecznego portu prywatnego funduszu inwestycyjnego, który w ramach umowy zobowiązał się do wykupienia 100% akcji obu spółek – w tym 30%, które posiada prezes Brzoska. Stąd już ogłoszono wezwanie do sprzedaży akcji obu spółek. Cena za akcje InPostu to skromne 9.5zł, zaś w przypadku Integera inwestor oferuje 41.10zł. To daje wycenę InPostu na poziomie 109

Ledwo dział prasowy obu spółek poinformował o popadnięciu w kłopoty finansowe, a już ktoś rzucił koło ratunkowe tonącemu powoli okrętowi, który jeszcze dwa lata był chlubą polskiego rynku pocztowego.

Na ten moment, zarówno Integer.pl S.A. jak i InPost S.A. zawijają z burzliwego morza giełdowego do bezpiecznego portu prywatnego funduszu inwestycyjnego, który w ramach umowy zobowiązał się do wykupienia 100% akcji obu spółek – w tym 30%, które posiada prezes Brzoska. Stąd już ogłoszono wezwanie do sprzedaży akcji obu spółek. Cena za akcje InPostu to skromne 9.5zł, zaś w przypadku Integera inwestor oferuje 41.10zł. To daje wycenę InPostu na poziomie 109 milionów, zaś Integera na poziomie 319 miliona.

To nie koniec zobowiązań Amerykanów, którzy obiecali zainwestować 500 milionów złotych (poza spłaceniem zadłużenia w kwocie 170 milionów złotych!). W zamian, prezes Brzoska pozostanie na swoim stanowisku i jak zostało wspomniane wcześniej „będzie zobowiązany do wymiany wszystkich posiadanych przez niego udziałów na udziały spółki holdingowej Grupy w nowej strukturze oraz do utrzymania swojego zaangażowania w spółce jako akcjonariusz mniejszościowy do czasu wyjścia Adventu”.

Poniżej komentarz Rafała Brzoski

„Niedawny przegląd opcji strategicznych Integer.pl wykazał szereg istotnych problemów operacyjnych oraz konieczność szybkiego przystosowania się do zmieniających się wymagań rynkowych. Aby nadal rosnąć i umacniać pozycje na polskim rynku oraz rozwijać biznes na rynkach zagranicznych Integer.pl potrzebuje silnego, doświadczonego i kompetentnego partnera – jestem przekonany, że Advent jest właśnie takim partnerem”.

Tutaj pełny komunikat prasowy

https://www.adventinternational.com/pl/advent-international-wraz-ze-wspolinwestorem-oglasza-wezwania-na-100-akcji-integer-pl-s-a-i-inpost-s-a/

Zostaw odpowiedź