fbpx

Polacy na rowery! – infografika Skąpiec.pl

Od kilku lat na ulicach polskich miast zauważyć można coraz więcej rowerzystów. Nic w tym dziwnego – jazda na dwóch kółkach jest zdrowa, tania i ekologiczna. Skąpiec.pl sprawdził preferencje zakupowe swoich użytkowników i przygotował infografikę poświęconą rowerom.

Polacy pokochali jazdę na rowerze i wielu z nich niemal przez cały rok jeździ na dwóch, zamiast czterech kółkach. Wraz z nadejściem wiosny, a wraz z nią – słonecznych dni i wysokich temperatur, do grupy tej dołączają kolejni cykliści. O wzroście popularności takiej formy aktywności fizycznej świadczy również liczba Internautów, którzy odwiedzają dział „Rowery” w serwisie Skąpiec.pl. Od początku roku już 650 tysięcy użytkowników szukało roweru za pośrednictwem porównywarki cen, a w samym kwietniu było ich ponad 285 tysięcy.


Jak Internauci wybierają rower?
Podczas poszukiwań wymarzonych dwóch kółek, użytkownicy serwisu Skąpiec.pl najczęściej korzystają z filtrów „Producent”, „Rodzaj” i „Rozmiar kół”. W dalszej kolejności definiują, czy chcą nabyć rower damski, męski czy dziecięcy oraz precyzują wymagania wobec osprzętu (rama, amortyzacja, hamulce, liczba przełożeń). Internauci chętnie używają również filtra „Przeznaczenie”, który umożliwia wybranie typu roweru, np. MTB, holenderki lub tradycyjnego składaka. Co ciekawe, jedynie niecały 1% potencjalnych kupujących na etapie poszukiwań kieruje się w pierwszej kolejności ceną jednośladu.
Jakie rowery są najbardziej poszukiwane?

W analizowanym okresie, czyli w I kwartale 2013 roku, największa rzesza Internautów zainteresowana była nabyciem roweru męskiego (47,96%). Nieco ponad 1/3 użytkowników szukała na Skąpiec.pl tzw. „damki”, pozostali natomiast – rowerów dziecięcych lub typu unisex. Jeżeli chodzi o typ jednośladu to najpopularniejsze były rowery górskie (28,13% wyborów) i miejskie (24,33%). Piętnastoprocentowy próg zainteresowania przekroczyły również modele trekkingowe i crossowe. Ulubionymi markami polskich e-konsumentów okazały się być: Giant, Kross i Merida, a w gronie 5 najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze firmy Kelly’s i Scott.

 

Ile użytkownicy porównywarki chcieli wydać na własne dwa kółka?

Aż 2/3 z nich zaplanowało na ten cel kwotę nie większą niż 1000 złotych.
Najpopularniejsze modele – lista TOP 5

1.Kross Hexagon X6 2012
2.Kross Hexagon X3 2012
3.Kross Trans Siberian 2012
4.Unibike Crossfire GTS 2012
5.

 

Osprzęt i akcesoria rowerowe

Z danych porównywarki cen Skąpiec.pl wynika, że wraz z nadejściem wiosny Polacy szukają w sieci również wszelkiego typu osprzętu, części i akcesoriów do swojego jednośladu. Dzięki nim rowery kupione podczas poprzednich sezonów są pieczołowicie odnawiane i wracają do świetności. Jakich produktów najczęściej szukają Internauci? Przede wszystkim są to amortyzatory, hamulce, łańcuchy i ramy. Znaczną popularnością cieszą się również manetki, siodełka, stery i – oczywiście – opony rowerowe. W gronie najbardziej poszukiwanych akcesoriów królują natomiast liczniki rowerowe, bagażniki i oświetlenie, a także zabezpieczenia, błotniki i pompki. Zainteresowanie miłośników rowerów miejskich i tzw. holenderek wzbudzają z kolei koszyki na kierownicę.

Zostaw odpowiedź