fbpx
karty kredytowe

Połowa Europejczyków kupuje w Internecie za pomocą kart płatniczych

Fintechy sa mocne, ale operatorzy kart nie tracą oddechu i w dalszym ciągu kontrolują połowę transakcji w Internecie.

Jak donosi raport z badania zleconego przez organizację Payments Europe, karty płatnicze trzymają się nadal mocno. Przy czym należy na podane przez nas wyniki brać pewną poprawkę, gdyż Payments Europe skupia właściwie samych operatorów kart płatnicznych, którzy to reprezentują silny, zgrany front przeciwko w szczególności fintechom.

Te zagarnęły już jedną piątą rynku płatności internetowych w Europie i są realną alternatywą dla dotychczasowych gigantów detalicznych rozliczeń finansowych – przede wszystkim MasterCarda i Visy. 20% udział w rynku oznacza, że płatności z pomocą fintechów są już popularniejsze od kart kredytowych. A gdy dodamy do tego 16% użytkowników aplikacji bankowych (razem 36%) to okazuje się, że jest to wartość większa od udziałów w rynku reprezentowanych przez karty debetowe oraz przedpłacone (33%).

Innymi słowy, fintechy, często zakładane, wspierane i przejmowane przez banki w połączeniu z autorskimi aplikacjami banków są mocnym konkurentem dla dotychczasowego rynkowego oligopolu, który wydawał się być szczelnie zabetonowany i niepodatny na jakiekolwiek zmiany.

W zdecydowanej mniejszości wręcz pozostają płatności telefonami, które jak niedawno pisaliśmy notują gigantyczne wzrosty między innymi w Polsce. Apple Pay i Google Pay razem zdobyły 3 procent europejskiego rynku, co jest wartością marginalną i stawia przyszłość obu usług pod dużym znakiem zapytania. Obie firmy zapewne utrzymują płatności z powodów prestiżowych i analitycznych.

use_of_payment_methods

use_of_payment_methods

Zostaw odpowiedź