fbpx

Połowa użytkowników Androida korzysta naraz z dwóch lub więcej aplikacji

dscout przeprowadził bardzo ciekawe badanie, z którego wynika, że użytkownicy Androida faktycznie korzystają z wielu aplikacji naraz.

Dotychczas dość powszechnie pokutowało przekonanie, że użytkownicy smartfonów kupują je z powodów innych niż ich multifunkcjonalność. Przede wszystkim, zdecydowana większość użytkowników nabywała smartfony bo taka była moda i szeroka oferta operatorów telekomunikacyjnych, stąd także w Polsce pojawiały się badania, które ujawniły, że funkcje zaszyte w smartfonach pozostają w rękach większości użytkowników nieaktywne.

Czas zmienia się, a my wraz z nim, dlatego nowe badania ujawniają zasadniczą zmianę w używaniu smartfonów przez przeciętnego użytkownika, w ostatnich kilku latach. Chciałoby się napisać „w ostatniej dekadzie”, ale pierwszy smartfon, który osiągnął masowy sukces pojawił się w 2007 roku, więc nie minęła nawet wspomniana wcześniej dekada.

Niecałą dekadę później widzimy już wyraźną zmianę zachowań użytkowników, którzy w blisko co drugim przypadku włączają w swoich smartfonach dwie lub więcej aplikacji, co oznacza, że poza np. śledzeniem nowych wiadomości w komunikatorze lub poczcie surfują po Internecie za pomocą przeglądarki internetowej lub grają w gry, przeglądają swoje zdjęcia, czy słuchają muzyki. Przynajmniej tak próbuje dowodzić firma badawcza dscout (dscout.com) w ramach swojego skromnego badania.

213012

Skromnego bo przeprowadzonego na grupie blisko 100 osób, ale z drugiej strony bardzo wartościowego, ponieważ badającego faktyczne interakcje użytkowników z ich smartfonami (było to możliwe dzięki zainstalowanej za zgodą użytkownika aplikacji dostarczonej przez dscout; aplikacja śledziła użytkowników przez 5 dni, 24 godziny na dobę). Innymi słowy: żadnych pustych deklaracji, same fakty wynikające z faktycznych zachowań użytkowników.

(źródło grafiki: emarketer.com)

Zostaw odpowiedź