Polski start-up partnerem Ubera?

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o isivi.pl, to jest okazja nadrobić zaległości, ponieważ ten polski start-up właśnie wchodzi we współpracę z samym Uberem. Isivi.pl jest przedstawicielem web 3.0, to znaczy sieci opartej o inteligentnych doradców.

W tym wypadku, chodzi o doradzenie kandydatom na rynku pracy.

 

 

Isivi.pl buńczucznie ogłasza się jako „pierwszy inteligentny portal pracy”, a przy tym twierdzi, że posiada już 50.000 użytkowników. Nie jest przy tym żadną tajemnicą, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować ani jednej, ani drugiej informacji, ale nie to jest istotą informacji. Ci, którzy mają wątpliwości mogą uwierzyć na słowo ludziom z Ubera, którzy uznali isivi.pl za projekt wystarczająco innowacyjny i duży aby wejść z nim we współpracę. Na czym rzeczona współpraca ma polegać?

 

Z okazji rejestracji w portalu 50 000 użytkowników przygotował specjalną zniżkę na darmowy przejazd o wartości 50 zł, z której może skorzystać każdy, kto nie używał jeszcze aplikacji Uber. Podczas rejestracji wystarczy wprowadzić kod promocyjny ISIVI, by bez problemów dostać się w wybrane miejsce.

 

Jak widać, współpraca to trochę za duże słowo na wyżej wymienioną sytuację, ale warto przytoczyć tego typu działania, jako bardzo ciekawy przykład branżowego PR-u, a może nawet growth hackingu (cokolwiek to pojęcie dokładnie znaczy). A wszystko to nabiera sensu właśnie dzięki zestawieniu ze sobą isivi.pl oraz Ubera – dwóch usług nowej generacji, które w wielu sytuacjach będą szukać i „myśleć” za nas.

 

Z okazji tego „partnerstwa” pora na kilka szczegółów o isivi.pl. Otóż mamy tu do czynienia z algorytmem (lub ich grupą), którego zadaniem jest analiza cech kandydatów, jakimi opisali swój profil, zaś następnie dopasowanie ich do wymagań pracodawców. Na papierze brzmi banalnie prosto. Jednak cenniejsze jest to, jak isivi.pl może podpowiadać i kształtować karierę zawodową: dzięki analizie cech idealnego kandydata na dane stanowisko wskazuje kompetencje i umiejętności na które trzeba zwrócić uwagę, aplikując w danym zawodzie. Zapowiada się ciekawie, życzymy sukcesów i oddajemy głos założycielom:

 

„Tworzymy narzędzie, które nie tylko przyspiesza znalezienie pracy, ale także sprawia, że poszukiwanie jej przestaje być koszmarem. Chcemy, żeby to ambitna i ciekawa praca była wyzwaniem – a nie sam proces rekrutacji” – mówi Tomek Grzechnik, jeden z czwórki założycieli isivi.pl.

Zostaw odpowiedź