fbpx

Polskie miasta na Facebooku

OX Media zaprezentowało bardzo ładną infografikę o tym, jak polskie miasta prowadzą swoje profile w social media. Najwięcej powodów do dumy ma Wrocław – blisko 190 tys osób codziennie podąża za różnymi oficjalnymi profilami tego miasta. Potem jest Warszawa i długo długo nic.

Jeśli weźmiemy pod uwagę sam Facebook, to nieznacznie prowadzi Warszawa, a zaraz za nią mamy Wrocław. Ba, Wrocław jest najlepszy na Naszej Klasie. Jeśli chodzi o aktywność samych użytkowników na profilu Facebookowym to znów prowadzi Wrocław.

 

Ale jeśli mowa o aktywności na Naszej Klasie to rządzą mieszkańcy Częstochowy – nie podejmuje się interpretacji dlaczego. I można by tak w nieskończoność, ale pora na garść przydatnych informacji.

 

Po pierwsze, najwięcej wpisów ze strony użytkowników pojawia się w poniedziałek i piątek. Zdecydowanie najgorzej jest w sobotę i niedzielę.

 

Po drugie, w rozkładzie godzinowym największa aktywność użytkowników pojawia się w godzinach od 10 do 15. Innymi słowy, Polacy lubią korzystać z Facebooka w pracy.

polskie-miasta-sm

Zostaw odpowiedź