fbpx

Popularne rozmiary smartfonowych ekranów – badanie BI Intelligence

Business Inteligence przeprowadziło badanie, z którego wynika, że gwałtownie rośnie wielkość przekątnych ekranów w nowo-kupowanych smartfonach. Mania wielkości nie zna granic i sięga już 7 cali.

Wygląda na to, że spełni się przepowiednia szefa Blackberry, który dał do zrozumienia, że smartfony zjedzą rynek tabletów.

 

Wśród 5 najczęściej używanych przekątnych smartfonów z systemem Android w USA dominuje przekątna 4.3 cala, która gwałtownie traci na popularności na rzecz 4.8 cala. Znacząco spada także popularność 4 calowych wyświetlaczy. Tendencja jest jednoznaczna – do góry, a raczej coraz szerzej.

 

 

Wśród największych smartfonów zwanych phabletami w ostatnich miesiącach także rośnie popularność coraz to szerszych ekranów. O ile potężne 7 cali notuje podobną obecność z lekkimi zawirowaniami, o tyle mniejsi bracia 5 oraz 5.5 cala rosną w szybkim tempie.

 

 

Mniej niż 7 cali to wciąż niepełnowartościowy tablet, ale więcej niż 5 cali to z pewnością coś więcej niż zwykły smartfon. Jeśli pójdzie tak dalej pojęcie strony mobilnej stanie się zbędne.

 

Bo i po co komu strona mobilna na wyświetlaczu 7 cali? Naturalnie, do tego jeszcze długa droga, aby smartfony zastąpiły tablety – wymagane są tutaj: dużo lepsza oszczędność energii oraz mocniejszy rozwój infrastruktury taniego wszechobecnego internetu.

2 komentarze

  1. Paweł 09-08-2013
  2. Andrzej Lemański 09-08-2013

Zostaw odpowiedź