fbpx

Porównując ceny możemy sporo zaoszczędzić

Już 2/3 internautów wieku powyżej 25 lat , planuje spore oszczędzanie w 2013 roku, pomóc ma w tym porównywanie cen – wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Większość z badanych potwierdza, że paluje oszczędzać, szczególnie na artykułach codziennego użytku jak chemia, czy artykuły spożywcze. Najłatwiejszym sposobem będzie wybór sklepu, w którym ceny produktów są tańsze niż w innych placówkach. Sporo osób chce także ograniczyć się tylko do artykułów które są im niezbędne, a spontaniczne zakupy odłożyć na dalszy plan. Co trzecia osoba, by zaoszczędzić skorzysta z oferty dyskontów.

 

Co ciekawe spora grupa badanych, zamiast rezygnować z poszczególnych produktów, po prostu wybiera porównanie ceny oraz wybór sklepu oferującego dany artykuł najtaniej. Z sondaży wynika także, że najczęściej nadwyżki w wydatkach wynikają z nieplanowanych zakupów. Dużą pułapką są promocje w sklepach, szczególnie gdy dotyczą one np. zakupu dwóch przedmiotów po niższej cenie, lub przy zakupie określonej ilości kolejną sztukę otrzymujemy gratis. W takim wypadku nie oszczędzimy, ponieważ mimo atrakcyjnej ceny, sumarycznie wydamy więcej pieniędzy.

 

W ciągu ostatnich miesięcy Polacy coraz częściej myślą o oszczędzaniu, dzięki czemu sporym zainteresowaniem cieszą się np. internetowe porównywarki. Jeżeli natomiast planujemy zwykłe zakupy w sklepie musimy niestety poświęcić na to sporo czasu, ponieważ wybór najtańszej propozycji, często wiąże się z podróżowaniem między różnymi sieciami handlowymi.

 

Zostaw odpowiedź