fbpx

Portfel elektroniczny przejmie handel w sieci?

Visa planuje rewolucję w dziedzinie zakupów online, a pomóc ma w tym elektroniczny portfel V.me. Już niedługo na naszym rynku będzie można płacić za pomocą smartfona, tableta, czy laptopa. Jednym potwierdzaniem będziemy mogli zapłacić za towar bez podawania danych z karty.

Portfel elektroniczny przejmie handel w sieci?

Visa planuje rewolucję w dziedzinie zakupów online, a pomóc ma w tym elektroniczny portfel V.me. Już niedługo na naszym rynku będzie można płacić za pomocą smartfona, tableta, czy laptopa. Jednym potwierdzaniem będziemy mogli zapłacić za towar, a przy okazji nie będziemy podawać danych z karty.

V.me pozwoli klientowi w łatwy, a zarazem bezpieczny sposób zawrzeć transakcję. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, by dokonać zakupu, podczas którego nie zostawimy żadnych danych w sklepie.

Takie rozwiązanie może przyśpieszyć rewolucję na polskim rynku e-commerce. Zwłaszcza, że w porównaniu z innymi krajami ciągle jesteśmy w tyle. W samej Wielkiej Brytanii aż 20 % transakcji za pośrednictwem Visy, to płatności online. Natomiast u nas ten udział wynosi zaledwie 3 %. Duży wpływ mają na to przyzwyczajenia, ponieważ wolimy płacić gotówką. Nawet przy zamówieniach przez internet, sporo osób wybiera opcje płatności przy odbiorze.

Visa szacuje, że do 2020 roku w całej Europie już co trzeci kupujący będzie korzystał z tej płatności. Firma na nowy projekt wydała już ponad 100 mln euro.

Zauważa się duży wzrost płatności kartą. Z roku na rok Polacy wydaja więcej pieniędzy za ich pomocą. Sporą popularnością zyskały płatności zbliżeniowe – kartą oraz telefonem. Prognozy mówią o tym, że do końca 2013 roku, na naszym rynku pojawi się aż 15 mln konsumentów korzystających z tych opcji.

Wszystko na to wskazuje, że w przeciągu kilku następnych lat płatności elektroniczne zdominują rynek. Pieniądze nie będą tak często używane, a zamiast portfela wystarczy nam pokrowiec na karty bankowe oraz telefon z opcja płatności zbliżeniowej.

Zostaw odpowiedź