fbpx

Poseł Jakubiak: Amazon traktuje polskich pracowników z buta

Portal Pikio.pl zebrał pakiet fascynujących wypowiedzi polskich posłów na temat obecności Amazona w Polsce.

Niezależny portal Pikio.pl zebrał ciekawe opinie polskich parlamentarzystów, którzy chętnie wypowiadają się o warunkach pracy w polskich centrach logistycznych Amazona. Amerykanie zatrudniają już w Polsce około 10.000 osób. Na początku przygody Amazona z naszym krajem przez media przetoczyła się fala pozytywnych informacji i zachwytów – czy to, że w końcu Amazon otworzy polską stronę www, czy to, że będziemy mieli u siebie największego pracodawcę w branży e-commerce na świecie.

Potem było już mniej różowo. Momentem największej eskalacji, który przesunął skalę sympatii do Amazon na przeciwległy biegun była sprawa w sądzie, jaką wytoczył amerykańskiej korporacji jeden z polskich pracowników centrum logistycznego. Teraz portal Pikio.pl dolewa oliwy do ognia, cytując kilku polskich parlamentarzystów, którzy delikatnie rzecz ujmując nie należą do grona ekspertów handlu internetowego, prawa pracy lub logistyki.

Wśród perełek warto zacytować:

„To jest troszeczkę taki powrót do takich praktyk nawet XIX-wiecznych” – Adam Andruszkiewicz, Wolni i Solidarni (dodajmy też ekstra punkty za sugestie, że Amazon płaci niektórym polskim politykom)

„W swoich państwach zupełnie inaczej ludzi traktują. A tutaj traktują po prostu – mówiąc kolokwialnie – z buta” – Marek Jakubiak, Kukiz’15

„Też niezrozumiałe jest dla mnie wynagrodzenie w Sosnowcu, w moim okręgu, 15zł brutto na godzinę, gdzie w innych miastach jest 16zł” – Barbara Chrobak, Kukiz’15

Więcej w poniższym artykule:

https://pikio.pl/amazon-poslowie-dramat-polakow 

Zostaw odpowiedź