fbpx

PowerPoint nie żyje. Pora na Sway!

Najgorętsze od wielu lat sierpniowe dni okazały się także czasem bardzo gorącej premiery. Chociaż Microsoft nie mówi tego wprost to wygląda na to, że zaprezentował następcę wysłużonego PowerPointa. Skąd taka zamiana?

W czasach PowerPointa robiło się prezentacje – teraz robi się „digital storytelling” („cyfrowe opowiadanie historii”).

 

 

Różnica tkwi nie tylko w zmianie języka, ale w zmianie sposobu odbierania informacji przez nowe pokolenia. Nie bez powodu Microsoft pokazuje na filmach nowe pokolenia użytkowników, w tym najmłodszych, nawet kilkuletnich użytkowników. Przesłanie Microsoftu jest proste – ze Sway’em poradzi sobie nawet dziecko!

 

Aplikacja, która była testowana od jesieni ubiegłego roku robi znakomite wrażenie i zostanie udostępniona wszystkim posiadaczom kont Microsoft oraz użytkownikom Office 365. Sway to nie tylko prosty następca PowerPointa to narzędzie, które w zamyśle ma mieć dużo szersze zastosowanie: prezentacje klasycznie, prezentacje interaktywne, a także raporty i newslettery.

 

“Zmienia się sposób w jaki żyjemy, pracujemy, komunikujemy się. Microsoft tworząc przyszłościowe rozwiązania pomaga lepiej organizować codzienne życie i pracę. Sway jest tego przykładem – nowa aplikacja pozwala w intuicyjny sposób wyrazić siebie, zaprezentować różne informacje niezależnie od czasu, miejsca, w którym się znajdujemy, czy tez urządzenia na którym pracujemy”- powiedziała Anna Białobłocka dyrektor Działu Application and Services w polskim oddziale Microsoft.

 

To dość istotna informacja, która podpowiada że czasy, w których żyjemy szybko się zmieniają i nawet taki gigant jak Microsoft widzi to wyraźnie. Sway prezentuje zupełnie odmienny layout oraz stylistykę względem PowerPointa i warto mieć na uwadze, że tak będą wyglądały aplikacje przyszłości i takiej formy interakcji ze strony informacji (a więc i reklamy) będą oczekiwać odbiorcy. Podobnie ma się sprawa ze stronami internetowymi: Sway działa na praktycznie każdym urządzeniu stacjonarnym i mobilnym, oferuje pełne RWD. Warto zapoznać się z tą nową estetyką i coraz wyraźniej nieliniowym sposobem widzenia świata.

 

Aplikacja Sway dostępna na stronie internetowej Sway.com oraz jako dedykowana aplikacja na system operacyjny Windows 10 na komputery osobiste oraz tablety. Osługuje obecnie 39 języków, wliczając w to język polski. Z kolei Sway na urządzenia iPhone oraz iPad zlokalizowany jest w 29 językach, w tym również po polsku. Sway na system operacyjny Windows 10 dostępny jest już na ponad 200 rynkach na świecie, z kolei z aplikacji dedykowanej urządzeniom iPhone oraz iPad mogą korzystać użytkownicy na ponad 100 rynkach.

 

1 komentarz

  1. Viva Loca Marketing 08-08-2015

Zostaw odpowiedź