fbpx

Pożyczki 0.69% w skali roku dla młodych przedsiębiorców

Jak donosi Gazeta Wyborcza jesienią wystartuje nowy program aktywizujących absolwentów i studentów ostatniego roku szkół wyższych. Niestety obejmie tylko trzy województwa, ale nazwa brzmi obiecująco:”Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”.

Akcję będzie obsługiwał Bank Gospodarstwa Krajowego, zaś gotówkę wyłoży Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

Maksymalne kwoty nie są szaleńczo duże, ale 60.000zł na rozkręcie drobnego biznesu w e-commerce to całkiem sensowna kwota. Szczególnie, gdy oprocentowanie nie wynosi nawet 1 punktu, a w dodatku państwo pokrywa dodatkowe koszty, takie jak prowizja za rozpatrzenie wniosku czy obsługa całego kredytu.

 

Okres spłaty to niezwykle bezpieczne 7 lat. Co więcej istnieje możliwość, aby kilku wspólników wzięło oddzielny kredyt na ten sam biznes.

 

Program wygląda na ciekawy, ale ma jedną wadę – faworyzuje już i tak nieproporcjonalnie bogate województwo mazowieckie oraz całkiem zamożne małopolskie. Kwiatem do tego korzucha jest obecność województwa świętokrzyskiego.

 

Skąd mowa o faworyzowaniu? Otóż o przyznaniu kredytu nie decyduje miejsce ukończenia lub kończenia uczelni, a miejsce w którym zostanie założona działalność. Innymi słowy, trzeba wybrać Warszawę, Kraków lub …Kielce.

 

Znakomity sposób, aby wyssać kolejną partę ambitnych absolwentów z mniejszych względem stolicy miast.

1 komentarz

  1. CrystalCiTY 11-09-2013

Zostaw odpowiedź