fbpx

Praca w Amazon Polska – jak wygląda?

W polskich mediach coraz bardziej słabnie sympatia do Amazona i bałwochwalczy ton pod adresem amerykańskiego giganta handlu internetowego. Jak wspominaliśmy właściwie od początku, celem Amazona nie jest robienie dobrze komukolwiek, a wyłącznie poprawienia rentowności swojej działalności.

Stąd decyzja o umieszczeniu centrum logistycznego w kraju najtańszej pracy w Unii Europejskiej, tuż przy granicy z Niemcami.

 

 

Fakty o rekrutacji do Amazon Polska

Pierwszą falę rekrutacji tymczasowej tymczasowych prowadzi Adecco Poland. Trwają intensywne poszukiwania około 5000 pracowników, z których około 2000 znajdzie stałe zatrudnienie w ogólnej liczbie 10.000 wszystkich zatrudnionych. Adecco potwierdziło, że jednocześnie domyka najważniejszy etap zatrudniania trzonu zespołu polskiej filii Amazona w postaci około 1800 najważniejszych stałych pracowników.

 

Amazon zakończył budowę dwóch magazynów w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie spośród pracowników tymczasowych 2500 będzie pracować we Wrocławiu, zaś ok 2100 w Poznaniu. Zatrudnienie na finalnym poziomie 10.000 osób będzie zrealizowane w szczytowym dla e-commerce momencie, czyli grudniu.

 

Jak rekrutuje się do Amazon Polska?

Tak potężna rekrutacja wymaga wyjątkowo błyskawicznych środków, dlatego Adecco wymaga wypełnienia formularza na stronie www, a następnie oddzwania do potencjalnych kandydatów i już – zaprasza do podpisania stosownej umowy.

 

Jakie jest wynagrodzenie w Amazon Polska?

Pracownicy tymczasowi będą zatrudnieni na pełny etat na umowę o pracę. W Poznaniu będą otrzymywać 13 pln brutto za godzinę – ok 2 200 PLN brutto miesięcznie + maks. 15% premii. We Wrocławiu stawka godzinowa to 12,50 pln brutto czyli ok 2 100 PLN brutto miesięcznie + maks. 15% premii). Dodatkowo oferta zatrudnienia obejmuje bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

 

Jak wygląda dzień pracy w Amazon Polska?

W magazynach Amazona obowiązują dwa systemy pracy: niedziela – środa oraz środa sobota plus możliwość zaciągnięcia się na dodatkowe zmiany. Codzienna praca odbywa się w systemie dwuzmianowym: 6 – 16.30 oraz 18 – 4.30, łącznie z przerwami.

 

O czym informacje prasowe nie mówią?

To także ciekawy temat i warto wiedzieć, że Amazon to super dokładnie pracująca maszyna, która podobnie traktuje swoich pracowników. Stąd nowi pracownicy nie powinni się dziwić, gdy Amazon zechce aby nosić krokomierz lub skaner ze słuchawką, który będzie optymalizował jego czas pracy i nadawał mu tempo np. informując jak daleko znajduje się półka z towarem do spakowania oraz ile czasu pozostało mu aby do niej dotrzeć.

 

Naturalnie, wyżej wymieniony cyfrowy „pomocnik” używany w magazynach na terenie Wielkiej Brytanii wysyła wszystkie informacje do przełożonych pakującego. W przypadku niedostatecznych wyników można spodziewać się reprymendy – tak przynajmniej wynika z materiałów nakręconych w ubiegłym roku przez BBC. Naturalnie, polityka Amazonu może różnić się w poszczególnych krajach, mogła też ulec zmianie w UK po nagłośnieniu tych koszarowych zwyczajów.

 

Zostaw odpowiedź