fbpx

Czy to prawda, że prawie 60% osób nie odróżnia reklam Google Ads od organicznych wyników wyszukiwania?

Jak donosi agencja zajmująca się reklamą w Internecie, ludzie nie odróżniają reklam od klasycznych wyników wyszukiwania.

Chociaż nie powinno się sądzić informacji na podstawie źródła jej pochodzenia, a zważyć jedynie samą wartość badania, to w tym wypadku trudno oprzeć się jednoznacznemu wrażeniu. Varn to agencja reklamowa, która zajmuje się marketingiem w wyszukiwarkach internetowych, zaś wynik jej badania wyraźnie wskazuje na to, że warto reklamować się w wyszukiwarkach. Ponieważ ludzie (sześciu na dziesięciu) uważają wyniki sponsorowane są równie trafne jak organiczne. Brzmi jak bajka z punktu widzenia potencjalnego reklamodawcy, klienta agencji Varn.

A jak jest w rzeczywistości? Ano tak, że Varn nie podał żadnych wskazówek w jaki sposób przeprowadził swoje badanie. Nie wiemy jak dobrał próbę badawczą, co jest kluczowym elementem poprawności każdego badania. Wiemy tylko, że badanie było „niezależne” i wzięło w nim udział 803 respondentów.

Z formy prezentacji danych możemy spodziewać się, że było to badanie deklaratywne. Tym samym, jego wartość jest jeszcze mniejsza. Jedyne co nam pozostaje to domysły, gdyż nie ujawniono narzędzia badawczego ani techniki.

Podsumowując, jeśli oczekiwaliście potwierdzenia lub zaprzeczenia tytułowej tezy, to czeka Was rozczarowanie. To badanie niczego nie wyjaśnia, dlatego nie będziemy omawiać jego szczegółów. Z kolei agencje reklamowe uczulamy przed wypuszczaniem na świat podobnych gniotów.

Na podstawie:

VARN Original Research: Almost 60% of People Still Don’t Recognise Google Paid Ads When They See Them.

 

Zostaw odpowiedź