fbpx

Prezent na komunię z internetu

Problem wyboru prezentu z okazji Pierwszej Komunii, kiedyś spędzający sen z powiek rodzicom, przestał istnieć. Wystarczy, że wręczymy malcowi elektroniczny gadżet. Polskie ośmiolatki praktycznie nie pożądają już innych prezentów – wynika z danych zebranych przez porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Spoglądając na dane porównywarki Nokaut.pl wygląda na to, że elektronika to absolutny hit prezentowy w 2013 roku.

– Oczywiście, ośmiolatki najbardziej pożądają drogich laptopów, topowych smartfonów i konsol do gier. Można jednak powiedzieć, że wystarczy kupić produkt, który będzie miał w sobie trochę elektroniki i ekran, by obdarowane dziecko było szczęśliwe. Jeśli do tego na urządzeniu będzie logo znanej firmy, typu Samsung czy Apple – może jeszcze Nokia – to sukces murowany. Lepszym prezentem może być chyba tylko żywa gotówka – dodaje Żadkowski.

Czas zegarków się skończył

Tradycyjne komunijne prezenty, takie jak zegarki czy rowery, odchodzą bezpowrotnie do lamusa. Rodzice czy krewni, którzy wręczą taki podarunek, ryzykują że wyląduje on w szufladzie, a pieniądze zostaną zmarnowane. Z ubiegłorocznych badań Grupy Nokaut wynika, że tylko 12 proc. ośmiolatków chciałoby dostać rower, który był najpopularniejszym prezentem komunijnym w latach 80. i 90. Zegarek chciałoby otrzymać jeszcze mniej, zaledwie 3 proc. dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii.

– Dominacja e-gadżetów nie oznacza, że rodziny muszą zrujnować się na komunijne prezenty. Tablet czy smartfon nie musi kosztować fortuny. Wystarczy dobrze poszukać, korzystając z porównywarki cen, np. Nokaut.pl, dostępnej zarówno na stacjonarnym komputerze w domu, jak i w postaci aplikacji mobilnych, takich jak Nokaut Skaner, podczas wyprawy na zakupy – wyjaśnia Stefan Nowak, doradca zarządu grupy Nokaut ds. strategii i rozwoju biznesu.

 

Elektronika na każdą kieszeń

Okazuje się, że sprawienie ośmiolatkowi elektronicznego prezentu jest możliwe nawet, jeśli do dyspozycji mamy kwotę 250 zł. Taki budżet pozwoli kupić na przykład prosty, ale funkcjonalny tablet, taki jakLark FreeMe 70,0,Tracer OVO LITE czy Manta MID01.

Podwojenie budżetu do 500 zł wielokrotnie zwiększa możliwości. W zasięgu są już cyfrowe aparaty fotograficzne (np.Nikon Coolpix S4300, Canon PowerShot A1400 czy Sony Cyber-shot DSC-W730). Pozostając przy tabletach, możemy rozważyć modele z nieco wyższej półki, takie jakGoclever R83, Kiano Young 9 lubManta MID14.

Zwiększenie sumy przeznaczonej na prezent do 1000 zł pozwoli zadowolić nawet najbardziej wybrednych ośmioletnich miłośników elektroniki. Pomijając często wyszukiwane w Nokaut.pl produkty, takie jak Apple iPhone 5, tablet iPad czy topowe smartfony Samsung (jak Galaxy S III), których ceny zaczynają się od ok. 2 tys. zł, wybór prezentów za 1000 zł i mniej jest imponujący. Niemal pewnym strzałem w dziesiątkę będzie konsola do gier, np. Xbox, którego podstawowa wersja kosztuje ok. 600 złotych. Konkurencyjna Sony Play Station 3 będzie kosztować ok.1000 zł.

 

Użyj porównywarki, by oszczędzić

– Warto jednak pamiętać, by przed wyruszeniem na komunijne zakupy porównać ceny w sieci i fizycznych sklepach. Z badania, jakie przeprowadziliśmy w grudniu 2012 r. wynika, że ceny towarów w sieci są średnio nawet do 30 proc. niższe w porównaniu z tradycyjnymi sklepami. Np. najniższa cena popularnej konsoli PlayStation 3 Slim 50 GB w Nokaut.pl wynosiła 1028 zł, o 21 proc. mniej niż w hipermarkecie. Podobną różnicę w cenie zaobserwowaliśmy w przypadku konkurencyjnej konsoli Xbox 360 4GB – mówi Stefan Nowak z Grupy Nokaut.

Zostaw odpowiedź