fbpx

Product Placement w marcu – 48 mln zł. Znaczący wzrost

Czas reklamowy, przeznaczony na ekspozycje produktów i marek w telewizjach śniadaniowych, serialach i programach rozrywkowych był wart w marcu 47,94 mln zł.

Marki, które mediowo zyskały najwięcej to Prymat, Fakt (gazeta), Solidarność (słodycze). Najwięcej czasu lokowaniu produktów poświęcono w stacji TVN. Najintensywniej reklamowana była żywność. Ponad 55% wartości stanowiły ekspozycje w charakterze scenografii, 36% używane przez aktorów lub prowadzących program (aktywne). Ponadto informacja o produktach w postaci logotypów lub napisów pojawiała się pod koniec programów.


Badanie zostało przeprowadzone przez Pentagon Research w dniach 1-31 marca 2013 w pasmie 24h w stacjach TVP1, TVP2, TVN, POLSAT. Zbadano emisje premierowe wraz z powtórkami. W tym okresie zanotowano wystąpienie 602 marek, o łącznej długości na wizji 10,96 godziny. Ekspozycje pokazane zostały w 88 programach telewizyjnych. Najczęściej marki eksponowane były w pasmie porannym i popołudniowym.
Przedmiotem monitoringu były wszelkie ekspozycje produktów i marek widoczne na wizji co najmniej przez jedną sekundę i mające cechy przekazu reklamowego. Określona została marka produktu, kontekst użycia, długość ekspozycji na wizji, program, w którym produkt został wyeksponowany oraz wyliczona została wartość mediowa przekazu. Badanie ma charakter ciągły.

 

Product placement w programach telewizyjnych – wartość według stacji

Product Placement – kontekst użycia

Zostaw odpowiedź