fbpx

Dzień przed Czarnym Piątkiem polski eBay wprowadza “Okazje”!

W przeddzień Czarnego Piątku eBay uruchamia na polskim rynku program „Okazje”. Limitowane oferty z darmową dostawą objęte będą rabatami od 20 do nawet 90 procent.

Po sukcesach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Francji, czy Hiszpanii, program “Okazje” ma szansę powalczyć o polskiego klienta. Z okazji Black Friday i Cyber Monday serwis eBay wprowadza swoją usługę na polski rynek e-commerce. Czym są “Okazje” i co dzięki nim może zyskać konsument znad Wisły?

Znak rozpoznawczy – darmowa i szybka dostawa z Europy oraz Azji

Zakładka „Okazje” na eBay.pl skupia przedmioty m.in. z takich działów, jak elektronika, moda, czy dom i ogród. Jak to działa w praktyce? Sprzedawcy wystawiający przedmioty w ramach programu „Okazje” obniżają cenę dla konkretnej liczby produktów i wystawiają je na sprzedaż do wyczerpania zapasów. Warunkiem obowiązkowym dla wszystkich produktów, które podlegają „Okazjom” na eBay, jest w pełni darmowa i szybka przesyłka. Dotyczy ona nie tylko produktów pochodzących z Europy, ale również z Azji. Dostawa zamówionego towaru następuje najpóźniej w ciągu kilku dni, a jest to możliwe dzięki współpracy eBay ze sprzedawcami, którzy posiadają swoje magazyny na terenie Europy. I w serwisowym CV mają ponad 98% pozytywnych komentarzy.

Według Małgorzaty Gliszczyńskiej, dyrektor zarządzającej na Polskę i Europę Centralną w eBay, tania i szybka wysyłka zamówionych przedmiotów ma bardzo duże znaczenie dla polskich kupujących. Jak pokazują badania, ponad 80% Polaków podczas zakupów online wybiera najtańszą opcję dostawy. Dlatego serwis idzie o krok dalej i w ramach programu „Okazje” oferuje przesyłkę bez żadnych dodatkowych opłat.

Program "Okazje" na eBay.pl

Z korzyścią dla klienta i z szansą dla sprzedawcy

Oprócz kupujących zyskać mogą również polscy sprzedawcy, którym eBay stwarza możliwość dołączenia do programu. Wystawianie przedmiotów w serwisie jest darmowe, a udział w „Okazjach” został objęty niewielką prowizją w wysokości 1,7%. “To szansa dla polskich sprzedawców na przyciągnięcie uwagi kupujących zarówno z kraju poprzez eBay.pl, jak i zza granicy poprzez międzynarodowe wersje naszej platformy” – podsumowuje dyrektor Gliszczyńska.

Program “Okazje” jest kolejnym ułatwieniem ze strony eBay w kierunku polskich sprzedawców. W październiku tego roku gigant z  San Jose udostępnił polskim handlowcom narzędzie „eBaymag” służące do wystawiania aukcji na rynkach międzynarodowych.

Zostaw odpowiedź