fbpx

Przychody Paczkomatów oraz InPostu mocno do góry!

Nadszedł marzec stąd wiele firm zaczyna ogłaszać swoje roczne wyniki finansowe. Tak też uczyniła Grupa Integer.pl, właściciel słynnych Paczkomatów, które nie przestają rosnąć w siłę. Sytuacja Integer.pl poprawia się błyskawicznie z roku na rok.

Rosną przychody oraz inwestycje w rozwój sieci Paczkomatów.

 

Ponadto bardzo dobrze idzie także dzięki InPostowi – innemu podmiotowi wchodzącemu w skład Grupy Integer.pl. Dzięki podpisaniu dwuletniej umowy w zakresie obsługi kontraktu na rzecz sądów powszechnych i prokuratur konta InPostu oraz Polskiej Grupy Pocztowej może zasilić nawet 200 milionów złotych. Przy tej okazji prezes Brzoska nie omieszkał wspomnieć, że Integer w dalszym ciągu nie uważa polskiego rynku pocztowego za w pełni zdemonopolizowany i nie zamierza składać w tej sprawie broni.

 

Przejdźmy do sedna sprawy, czyli przychodów w roku 2013. Te wyniosły 347 milionów w stosunku do 281 milionów rok wcześniej, przy czym blisko 53 miliony z 2012 roku pochodziły ze sprzedaży Kolportażu Rzetelnego SP. z o.o. Innymi słowy, na czysto, firma wygenerowała rok do roku o 100 milionów więcej!

 

Niemniej dobrze poszło w kwestii zysków. Skonsolidowany wskaźnik EBITDA w 2013 roku wyniósł 49,54 mln zł, zaś zysk operacyjny EBIT 24,23 mln zł. Nie tak dawno informowaliśmy, że InPost dość surowo traktuje swoich pracowników oferując mocno niewygórowane stawki, oczekując ponadludzkiego wysiłku i zmuszając do podpisywania weksli in blanco. Być może tak świetne wyniki przełożą się nie tylko na większą aktywność inwestycyjną prezesa Brzoski, ale także lepsze zarobki tych, którzy każdego dnia pracują na sukces tej imponującej dynamiką organizacji.

 

 

Przy okazji, przypominamy najważniejsze wydarzenia w Grupie Integer w 2013 roku:

Grudzień 2013

 •  InPost i Polska Grupa Pocztowa podpisały porozumienie o współpracy w zakresie obsługi kontraktu na rzecz sądów powszechnych i prokuratur.Wartość dwuletniej umowy może sięgnąć nawet 200 mln zł.
 • Grupa Integer.pl sfinalizowała strategiczne, globalne porozumienie zSamsungiem. Wraz z zakończeniem programu pilotażowego, Paczkomaty InPost realizują stałe działania logistyczne dla napraw gwarancyjnych sprzętu Samsunga.

 

Listopad 2013

 • Grupa Integer.pl wygrała przetarg organizowany przez Íslandspóstur na dostawę rewolucyjnych terminali. Maszyny będą funkcjonować pod marką Poczty Islandzkiej. Grupa Integer.pl w ostatnim etapie przetargu wygrała z austriacką firmą KEBA.
 • InPost oraz RUCH S.A. nawiązały porozumienie o współpracy. Odbiór awizowanej przesyłki InPost będzie docelowo możliwy w 2000 własnych placówkach RUCHu oraz około 3000 punktach partnerskich RUCH na terenie całego kraju.
 • Grupa Integer.pl sfinalizowała transakcję sprzedaży swoich 10 innowacyjnych terminali firmie Aeropost – czołowemu operatorowi ecommerce funkcjonującemu na terenie Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich.

 

Październik 2013

 • InPost zwyciężył wspólnie z NCR w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji – wspólne dzieło InPost oraz firmy NCR Corporation.
 • Grupa Integer.pl ogłosiła start ekspansji w Rumunii, na której do końca  2014 roku zainstalowanych zostanie aż 500 Paczkomatów InPost.

 

Wrzesień 2013

 • InPost rozpoczął współpracę ze Stefczyk Finanse – umowa partnerska zwiększyła sieć InPost o 400 nowych placówek.
 • czeski operator zautomatyzowanych terminali pocztowych Kouzelna Almara zadecydował o instalacji Paczkomatów InPost w miejsce terminali KEBA, z których dotychczas korzystała Kouzelna Almara.
 • InPost Finanse zwyciężył w przetargu na obsługę przekazów KRUS Kielce i KRUS Łódź. Umowy obejmują doręczenie ponad 40 tysięcy gotówkowych świadczeń pieniężnych miesięcznie na terenie obu województw.

 

Czerwiec 2013

 • Grupa Integer.pl zakończyła z sukcesem prywatną ofertę akcji kierowaną do polskich oraz zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Łącznie spółka pozyskała ok. 147 mln zł, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji EasyPack oraz kontynuację strategii opartej o intensywny rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i za granicą.
 • InPost po raz czwarty zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards. Tym razem spółka zatriumfowała w kategorii ‘Obsługa Klienta’, wygrywając z takimi firmami, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Maj 2013

 • Grupa Integer.pl podpisała umowę z IN TIME na uruchomienie sieci Paczkomatów InPost w Czechach, gdzie rozlokowane zostanie minimum 150 Paczkomatów InPost.

 

Kwiecień 2013

 • Grupa Integer.pl rozpoczęła ekspansję w Wielkiej Brytanii, gdzie zainstaluje aż 2.000 Paczkomatów InPost.

·Marzec 2013

 • Grupa Integer.pl podpisała kontrakt z firmą kurierską InTime na instalację Paczkomatów InPost na Słowacji.

 

Luty 2013

 • InPost Finanse podpisał z Generali T.U. S.A. kontrakt na sprzedaż ubezpieczeń w Oddziałach oraz w Punktach Obsługi Klienta InPost,zlokalizowanych na terenie całego kraju.

 

Styczeń 2013

 • InPost laureatem „Ten, który zmienia polski przemysł” za „wizjonerskie postrzeganie branży, promocję Polski na arenie międzynarodowej dzięki Paczkomatom InPost oraz ogromny wkład w rozwój sektora pocztowokurierskiego”.
 • InPost otrzymał tytuł „Superbrands Created in Poland 2013” w kategorii „Dostawcy mediów i usług”.

 

\W 2013 roku Grupa Integer.pl kontynuowała rozwój na 3 kluczowych płaszczyznach biznesowych jako właściciel:

 • rewolucyjnych Paczkomatów InPost
 • największej prywatnej poczty InPost
 • niezależnego operatora finansowo-ubezpieczeniowego InPost Finanse

Zostaw odpowiedź