fbpx

Publikatornia.pl – wszyscy piszą, tylko kto do cholery będzie czytał?

Przyszła pora internetu – stare instytucje umierają, nowe rodzą się w bólach. Najmocniej zagrożonymi spośród starych instytucji są wydawnictwa – narzędzia, którymi dysponowały na wyłączność przez wieki stały się tanie i powszechnie dostępne.

Chociaż nagrywanie muzyki też jest tanie i powszechnie dostępne to nie powaliło na kolana wydawnictw muzycznych. Z kim gra i wygra Publikatornia?

 

Publikatornia to pomysł dla każdego, kto sam chce być sobie edytorem, grafikiem, krytykiem i wydawcą. Z jednej strony Publikatornia może stać się ciekawą przestrzenią dla osób niewyżytych intelektualnie i artystycznie, z drugiej jednak wydawanie wszystkiego jak leci nie wydaje się być dobrym pomysłem.

 

Przynajmniej nie dla czytelników. Ale w świecie, w którym użytkownicy social media najwięcej czasu spędzają na oglądaniu własnego profilu na Facebooku Publikatornia może zdobyć swój przyczółek, niszę rynkową.

 

Koszty są mniej niż małe – e-wydanie możemy jak na razie stworzyć bezpłatnie, samodzielnie ustalić cenę i odciąć 70% jej wartości od każdego sprzedanego egzemplarza.

 

Całe szczęście, że nie od przeczytanego!

Zostaw odpowiedź